Stłuczka na ulicy Katowickiej / fot. Policja

9 samochodów zderzyło się ze sobą w Tychach. Do tak dużej stłuczki doszło na ulicy Katowickiej. Policja apeluje o ostrożność na drogach – dzisiaj rano na niektórych tyskich ulicach pojawił się lód.

Do stłuczki doszło dzisiaj około godziny 6.00. Nikomu nic się nie stało.

– Okazało się, że zderzyło się ze sobą aż 9 pojazdów. Na szczęście skończyło się wgnieceniami na samochodach i nikt z uczestników nie został ranny. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drogach. Zima charakteryzuje się zmiennymi warunkami na drodze, a użytkownicy dróg powinni mieć świadomość, że na jezdni może być ślisko. W związku z czym kierujący pojazdem obowiązany jest zachować szczególną ostrożność. Ważne, by dostosować prędkość do warunków pogodowych – tłumaczy Barbara Kołodziejczyk z tyskiej policji.

Jak poinformował nas jeden z użytkowników w różnych częściach miasta pojawił się dzisiaj rano lód na drodze. Szklanka powodowała, że samochody wpadały w poślizg.

– Jadąc na ulicy Brzozowej ledwo wykręciłem przy TKKF-ie (obecnie jest tam lodowisko plenerowe – red.). Udało się odbić na chodnik i tylko przez to nie uderzyłem w zaparkowane wzdłuż ulicy samochody – napisał do nas na Facebooku jeden z mieszkańców.

Noga z gazu na drogach osiedlowych. Te nie mają pierwszeństwa w zimowym systemie utrzymania dróg. Sól i piasek najpierw pojawia się na głównych ulicach miasta.

Stłuczka na ulicy Katowickiej / fot. Policja

 

Komentarze