/ fot. Agora
Reklama

Agora zamknie drukarnie w Tychach i Pile. Pracę straci ponad 150 osób. O swojej decyzji wydawca „Gazety Wyborczej” poinformował w komunikacie giełdowym.

– Biorąc pod uwagę perspektywy dla rynku usług druku w technologii coldset oraz postępującą cyfryzację mediów, nie jest możliwe zahamowanie trendu spadkowego w działalności poligraficznej Grupy Agora w jej obecnym kształcie – tłumaczy spółka w komunikacie.

Stopniowe wygaszanie drukarni w Tychach i w Pile ma potrwać do 30 czerwca 2019 roku. Prace straci w sumie 153 pracowników zatrudnionych głównie w segmencie „Druk” w Grupie Agora w tym 90% zatrudnionych w drukarni Agory S.A. w Pile oraz 90% zatrudnionych w spółce Agora Poligrafia Sp. z o.o. w Tychach.

– Zarząd Agory w dniu 5 marca 2019 r. zwrócił się do związku zawodowego działającego przy Spółce oraz rady pracowników Spółki i Agory Poligrafii Sp. z. o.o. o przystąpienie do konsultacji w powyższej sprawie, a także powiadomi właściwe urzędy pracy o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych w spółkach Agora S.A. i Agora Poligrafia Sp. z o.o – czytamy w komunikacie.

Niedawno Agora kupiła 40 procent udziałów w spółce Eurozet, wydawcy Radia Zet za ponad 130 mln zł. Pozostałe 60 proc. udziałów trafiło do SFS Ventures – spółki z Czech. Docelowo Agora będzie mogła przejąć wszystkie udziały.

Komentarze

komentarz

Reklama