Reklama

Będzie nowe oświetlenie ledowe w Tychach. Pojawią się utrudnienia w ruchu. W ciągu trzech miesięcy pojawi się nowe oświetlenie na ulicy Sikorskiego. Chodzi o odcinek między ulicą Nad Jeziorem a ulicą Beskidzką. Stare słupy zostaną zdemontowane, a pojawią się nowe oprawy ledowe na zamontowanych w grudniu niemal 60 nowych słupach trakcji trolejbusowej. Umowę w tej sprawie już podpisały Tyskie Linie Trolejbusowe.

Wymiana oświetlenia jest prowadzona równolegle z rozbudową sieci trolejbusowej, dlatego to zadanie realizują Tyskie Linie Trolejbusowe.

– Do instalacji nowych lamp wykorzystane zostaną słupy trakcji trolejbusowej, których w grudniu ubiegłego roku zamontowaliśmy na remontowanym odcinku prawie 60 – mówi Marcin Rogala, prezes Tyskich Linii Trolejbusowych.

Reklama

Na tych słupach zainstalowanych zostanie 113 sztuk opraw LED o mocy 120 W i temperaturze barwowej 5000 K. Oznacza to, że lampy emitować będą światło zbliżone do światła dziennego. Umowa obejmuje także demontaż 26 betonowych słupów oświetleniowych z oprawami oraz wymianę istniejącego okablowania.

– Pierwsze prace budowlane mają ruszyć na początku kwietnia i w związku z tym w kwietniu mogą się pojawić czasowe utrudnienia w ruchu – wyjaśnia prezes Rogala. 

Koszt modernizacji oświetlenia kilometrowego odcinka ul. Sikorskiego, od ul. Nad Jeziorem do ul. Beskidzkiej to 510 tysięcy złotych. W następnych latach planowana jest wymiana oświetlenia m.in. na kolejnych odcinkach tej drogi.

Komentarze

Reklama