Samochód policyjny / fot. Tychy24.net

BMW potrąciło 62-latka w Tychach. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala, jego życie nie zagraża niebezpieczeństwo. To kolejne potrącenie pieszego na terenie miasta.

Policja ciągle ustala szczegóły zdarzenia, do którego doszło we wtorek na ulicy Dębowej.

Reklama

– Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 29-letni kierujący samochodem marki BMW wykonując manewr cofania potrącił 62-letniego pieszego, który przechodził w miejscu niedozwolonym. W wyniku zdarzenia pieszy doznał obrażeń ciała w postaci złamania ręki – informuje Barbara Kołodziejczyk z tyskiej policji.

Tyska policja przypomina, że pieszemu m.in. zabrania się wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściach dla pieszych, wchodzenia na jezdnię spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi, czy też przebiegania przez jezdnię, zwłaszcza w miejscu do tego zabronionym.

Szczególną ostrożność należy zachować na ulicach, które posiadają dwa pasy w każdym kierunku. Do potrąceń dochodzi m.in. na ulicy Jana Pawła, Dmowskiego, Piłsudskiego i Towarowej. Najbardziej tragicznym i  głośnym wypadkiem był ten na ulicy Towarowej kilka lat temu. Tuż przed Świętami w 2015 roku na pasach zginęła dwójka malutkich dzieci – niespełna roczny chłopczyk i jego 4-letnia siostra. Przechodzili przez przejście dla pieszych. Jeden z samochodów się zatrzymał na lewym pasie przed zebrą, niestety samochód na prawym uderzył w prowadzony przez matkę dzieci wózek.

 

Komentarze

komentarz