Napis Tychy / fot. Tychy24.net
Reklama

Co będzie się działo w Tychach dzisiaj i w najbliższych dniach? Poniżej lista wydarzeń planowanych w naszym mieście – kultura, sport, rozrywka. 

Część wydarzeń jest odpłatna, dlatego podajemy również ceny.

20 KWIETNIA (SOBOTA)

Reklama

18.00  Piłka nożna: Mecz Fortuna I Liga: GKS Tychy – Puszcza Niepołomice / Stadion Miejski ul. Edukacji 7

Mecz w ramach 29 kolejki pierwszej ligi piłkarskiej.

Ceny pojedynczych biletów w kasach oraz w Internecie:
– normalny: 14 zł
– ulgowy: 7 zł
– młynowy normalny (sektory T, U, W, Z): 10 zł
– młynowy ulgowy (sektory T, U, W, Z): 5 zł
– dzieci do 13 lat: 0 zł

19.00 Koncert: MARIA POMIANOWSKA – NEXT WAVE / Aukso / Mediateka

„Człowiek tam czuje się elementem składowym czegoś większego, czuje, że jego życie ma sens. My jako kultura, odcinając się od korzeni, stawiamy przed sobą ogromne wyzwanie” – tak Maria Pomianowska mówiła o różnicach w postrzeganiu kanonu w Azji, którą dobrze poznała podczas swoich muzycznych podróży, i w Polsce. Pewnie dlatego im więcej jeździ po świecie, tym większą wagę przykłada do odtwarzania tej części naszej tożsamości, którą zatarł czas. Bo Chopin – wiadomo. Kolędy – wszyscy znają. Ale co z pieśniami wielkopostnymi, należącymi do najpiękniejszych zabytków muzyki polskiej? Wydany w 2016 roku album „Stwórco łaskawy” to udana próba zmierzenia się z tym dziedzictwem, w oparciu o „Śpiewnik kościelny” księdza Mioduszewskiego i zbiory Oskara Kolberga. Repertuar z tej właśnie płyty zaprezentuje Maria Pomianowska – wybitna instrumentalistka, wokalistka i pedagog – na koncercie w Tychach.

Bilety: 20-30 zł

24 KWIETNIA (ŚRODA)

17.00- 20.00 Otwarty Turniej Szachowy

zapraszamy na cykliczny Otwarty Turniej Szachowy, który odbędzie się w Klubie Wilkowyje MCK (ul. Szkolna 94).

O turnieju:

  • początek o 17.00, zapisy od 16.30
  • tempo gry 10 min na zawodnika/na partię – szachy błyskawiczne
  • liczba rund – 9
  • sędzia – Kazimierz Stryjski
  • organizator Klub Wilkowyje Miejskiego Centrum Kultury w Tychach

Zadzwoń 32/227 26 22 albo napisz: klub@mck.tychy.pl

18.00- 21.00 Tury Kultury: Andrzej Krzywy/ Mediateka

Zapraszamy na spotkanie z muzykiem, wokalistą zespołu De Mono.

18.00 – 21.00 Tajemnica tyskiej osiemnastowiecznej inskrypcji

MOZAIKA GÓRNOŚLĄSKA
Dom parafialny przy parafii pw. św. Marii Magdaleny w Tychach, ul. Damrota 62 (budynek na lewo od głównego wejścia do kościoła)

Co kryje tajemnicza inskrypcja w języku niemieckim na tablicy z piaskowca wmurowanej w ogrodzenie cmentarza przed kościołem pw. św. Marii Magdaleny? Kim był Heinrich Christian, którego imiona zostały tam wykute? Jaki związek miał jego pobyt w Tychach z rozwojem gospodarczym ziemi pszczyńskiej za czasów panowania Friedricha Erdmanna zu Anhalt-Köthen-Pless?

Na pytania te odpowiedzą goście spotkania: dr Jerzy Polak, znawca historii rodów panujących na ziemi pszczyńskiej, i dr Wojciech Schäffer, który odczytał fragment inskrypcji.
Prowadzenie: Marek Piechniczek

25 KWIETNIA (CZWARTEK)

17.00- 20.00 To jest Sztuka! Dlaczego raz chude, a raz nie? Kobieta w sztuce. / Pasaż Kultury Andromeda

Prowadzenie: Katarzyna Czapla-Durska

Odbiorcy cyklu zapoznają się z najbardziej znaczącymi zjawiskami i postaciami w sztuce w sposób przystępny, zrozumiały i ciekawy.

Wielu artystów, również malarzy, czerpało natchnienie z Biblii. Na pytanie, co to za dzieła i kto je stworzył, odpowiemy na kolejnym spotkaniu z cyklu „To jest Sztuka!”.

Kobieta inspirowała artystów od czasów najdawniejszych. Kobiecy świat w sztuce wciąż zachęca do refleksji oraz prowokuje dyskusje.

19.00 Czwartek z Teatrem dla Dorosłych w Klubie Wilkowyje MCK

Zapraszamy na Czwartek z Teatrem dla Dorosłych w Klubie Wilkowyje MCK! Autorski projekt Ani Rakowskiej i Andrzeja Rozmusa „Prawdziwa historia”.

Prawdziwa historia dwojga ludzi, Reny Kornreich i Andrzeja Garbery.
Ortodoksyjna Żydówka i Łemko – połączyło ich uczucie, które nie mogło się spełnić. Urodzili się w Tyliczu, tu spędzili dzieciństwo, tu dorastali, chodzili do szkoły i zakochali się w sobie. Z powodu odmiennych religii musieli utrzymywać swoją relację w tajemnicy. Potem rozdzieliła ich wojna. Stanęli przed trudnymi wyborami – co zrobić w obliczu równorzędnych wartości? Czy miłość dwojga ludzi może być ponad prawem religijnym? Ponad podziałami i zakazami? Czy można ją odrzucić od siebie i żyć dalej? I czy to wciąż jest miłość? Z tymi dylematami będą borykać się postaci w spektaklu PRAWDZIWA HISTORIA.

Projekt autorski.
Rena Kornreich – Anna Rakowska
Andrzej Garbera – Andrzej Rozmus
Muzyka na żywo – Jakub Gucik

Bilety: 15 zł, rezerwacje miejsc od pon. do pt. w godz. 12.00-17.00 tel.: 32 227 26 22, 691 770 344 lub klub@mck.tychy.pl

Klub Wilkowyje MCK, ul. Szkolna 94

26 KWIETNIA (PIĄTEK)

14.30 Pomarańcza / Teatr „Gęba” / Miejskie Centrum Kultury w Tychach

Ponad 13 000 godzin w ciągu 18 lat, czyli 1,5 roku młody człowiek spędza „TAM”.

Młodzi aktorzy Zespołu Teatralnego „Gęba” Miejskiego Centrum Kultury w Tychach stawiają pytania i próbują znaleźć swoją drogę w dorosłość w zupełnie nowym przedstawieniu „Pomarańcza”, które przedpremierowo zobaczymy 17 kwietnia o 18.00 w Klubie Wilkowyje MCK, a następnie 26 kwietnia podczas Festiwalu Twórczości Dzieci i Młodzieży w MDK nr 1.

Przedstawienie „Pomarańcza” skłania do poszukiwania odpowiedzi na pytania, czy staniemy się społeczeństwem, które wróci do języka obrazkowego, a jego członkowie przestaną ze sobą rozmawiać, a będą do siebie jedynie mailować? Jak nie przestać istnieć, zlewając się w nieczytelną magmę? Jak żyć w tak szybko zmieniającym się świecie? Jak dokonywać sensownych wyborów?

Kilkunastoletni aktorzy „Gęby” przez sztukę mierzą się z rzeczywistością w spektaklu na podstawie scenariusza i w reżyserii Piotra Adamczyka.

Występują: Małgorzata Duda, Gabriela Ozimek, Kinga Oleksiak, Julia Zawiślak i Dawid Marut.

Wstęp wolny

27 KWIETNIA (SOBOTA)

16.00- 17.00 Jaś i Małgosia, Teatr Banialuka z Bielska Białej

Popularna opowieść w zabawnej adaptacji Teatru Banialuka. Zapraszamy gorąco wszystkie dzieci! Bilety do nabycia w kasie teatru i na ticketportal.pl.

Komentarze

Reklama