Paweł Drzewiecki / fot. MCK Tychy

O tej zmianie mówiło się od kilku miesięcy, w końcu się ziściła. Nowym dyrektorem Teatru Małego w Tychach, został dotychczasowy dyrektor Miejskiego Centrum Kultury Paweł Drzewiecki. Nową funkcję Drzewiecki odejmie od 1 września, do pracy nie będzie miał daleko w stosunku do swojego poprzedniego miejsca zatrudnienia, bo MCK i Teatr Mały są praktycznie sąsiadami.

Drzewiecki szefował MCK od 2014 roku. To m.in. za jego kadencji MCK zorganizowało wielki koncert na Stadionie Miejskim, na który sprzedało się ponad 200 biletów na 13 tysięcy dostępnych. Ostatecznie żeby ratować promocyjny niewypał, koncert przeniesiono na „Plac pod Żyrafą” i zrezygnowano z biletowania.

– Bardzo zależy mi, by teatr w Tychach był miejscem spotkań. Po pierwsze spotkań widza z ciekawym repertuarem, ale także z jego twórcami – aktorami i reżyserami, dlatego wokół wydarzeń cyklicznych realizować będziemy otwarte dla publiczności fora teatralne i panele dyskusyjne, programowane wokół sezonów tematycznych opisujących relacje między ludźmi na wszystkich istotnych płaszczyznach społecznych – mówi Paweł Drzewiecki i podkreśla chęć współpracy z lokalnymi twórcami.

W 2018 roku Drzewiecki otrzymał nagrodę wysokości pond 20 tys. zł za szefowanie MCK. Dyrektor Teatru Małego, którą zastąpi Dorota Pociask-Frącek, otrzymała ponad 23 tys. zł nagrody rocznej, przyznawanej przez prezydenta Tychów.

Paweł Drzewiecki jest absolwentem m.in. dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Łódzkim, Podyplomowych Studiów Emisji i Higieny Głosu w WSMiK im. Jerzego Giedroycia w Warszawie, Podyplomowych Studiów Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży PWST we Wrocławiu oraz Podyplomowych Studiów Zarządzania Kulturą na Uniwersytecie Jagielloński.

To nie pierwsza roszada na stanowiskach w ostatnim czasie w Tychach. W styczniu prezesem Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskie został Miłosz Stec, wcześniej wiceprezydent Tychów, zastąpił na tym stanowisku Andrzeja Kowola, który przez wiele lat sprawował tę funkcję. Kowol natomiast z PKM-u przeszedł do spółki Śródmieście, która należy do miasta, gdzie również został prezesem. Ta zajmuje się m.in. wydawaniem dwóch gazet należących do miasta Tychy, chodzi o „Twoje Tychy” i „Echo”.

Natomiast po przejęciu przez PiS władzy w województwie stanowisko wiceprezydenta otrzymała Aneta Moczkowska, przez wiele lat współpracownica prezydenta Tychów, a za czasów rządów PO w regionie m.in. prezes Parku Śląskiego, spółki należącej do Urzędu Marszałkowskiego.

Komentarze

Reklama