Akcja "Znicz 2019" w Tychach / fot. Policja

Kolizje i pijani kierowcy na tyskich drogach. Policja podsumowała długi weekend i akcję „Znicz 2019”. Na szczęście nikt nie zginął, nie było też rannych.

Akcja „Znicz 2019” trwała od czwartku 31 października, od godziny 6.00 do dzisiaj do godz. 6.00. Na tyskich drogach porządku pilnowało 150 policjantów i 60 strażników miejskich. Bilans akcji nie jest najgorszy.

– W trakcie przedłużonego weekendu, na tyskich odnotowano 16 kolizji. Ponadto mundurowi w tym roku zatrzymali 7 nietrzeźwych kierujących, w tym trzech rowerzystów – informuje Barbara Kołodziejczyk z tyskiej policji. – Ruch w okolicy cmentarzy był najbardziej wzmożony w dzień Wszystkich Świętych, jednak pomimo dużej liczby samochodów i pieszych, dzień ten przebiegł bezpiecznie – dodaje.

Znacznie gorzej było np. w sąsiednich Katowicach. Tam odnotowano 5 wypadków w tym jeden śmiertelny. Odnotowano też 54 kolizje. Zatrzymano 12 kierujących, którzy usiedli pod wpływem alkoholu za kierownicę – w tym 5 po użyciu alkoholu, co stanowi wykroczenie. 13 kierowców straciło prawa jazdy na okres 3 miesięcy

Komentarze

Reklama