Stadion Miejski w Tychach / fot. Tychy24.net

Mecz na Stadionie Miejskim w Tychach odbędzie się bez publiczności. To pokłosie decyzji o odwołaniu imprez masowych. W sprawie rozgrywek hokeja decyzja zapadnie jutro.

Dzisiejszy mecz GKS Tychy z Cracovią na Stadionie Miejskim przy ulicy Edukacji odbędzie się bez udziału publiczności. Wcześniej premier Mateusz Morawiecki poinformował o odwołaniu imprez masowych w całym kraju.

– Działamy w oparciu o zalecenia epidemiologów i Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Chcemy być odpowiedzialni i mądrzy przed szkodą – poinformował Mateusz Morawiecki po spotkaniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Zakaz dotyczy wszystkich wydarzeń sportowych i artystycznych, na które przychodzi więcej niż 1000 osób oraz w przypadku wydarzeń odbywających się w halach na ponad 500 osób

Marszałek Jakub Chełstowski, poinformował również o apelu do dyrektorów jednostek kultury należących do Urzędu Marszałkowskiego. Jego zdaniem instytucje powinny się „wyciszyć” na okres około miesiąca.

– Mamy kina, mamy teatry, są to obiekty zamknięte na czas odbywania się wydarzeń, to są duże skupiska ludzkie. Nie wiadomo, gdzie te osoby przebywały. To są nasze takie zalecenia, żeby tą aktywność ograniczyć – mówi Jakub Chełstowski.

Komentarze

Reklama