Mieszkańcy klikali a tyska policja karała kierowców. Za nami akcja „Prędkość” tyskiej drogówki, która miała tym razem nietypowy charakter. Mundurowi korzystali z tzw. Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mieszkańcy Tychów zaznaczali na mapie w przeglądarce internetowej miejsca, gdzie dochodzi do przekroczeń prędkości, a policja sprawdzała m.in. te rejony.

Prędkość na drodze może okazać się zabójcza.

Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Dlatego tyscy policjanci, dbając o bezpieczeństwo na drogach, cyklicznie prowadzą działania, w czasie których skupiają się głównie na tym, czy kierujący stosują się do znaków ograniczających prędkość – informuje Barbara Kołodziejczyk z tyskiej policji. – Dyscyplinując kierowców, w czasie kilku godzin akcji, policjanci skontrolowali 95 pojazdów. Spośród nich 75 kierowców zbyt mocno naciskało pedał gazu – dodaje.

Reklama

Pamiętajmy, że za kółkiem ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – taką, przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka.

Komentarze

Reklama