Mieszkańcy narzekają na słabe odśnieżanie miasta. Urzędnicy deklarują prace pełną parą. Maszyny na terenie Tychów mają pracować od wtorku non stop usłyszeliśmy w Miejskim Zarządzie Ulic i Mostów w Tychach.

Takich opadów śniegu już dawno nie było, chociaż tutaj trzeba przyznać, że główne drogi są czarne. To efekt zimowego utrzymywania dróg przez miasto. Mieszkańcy jednak mocno narzekają na jakość odśnieżania.

Reklama

Najlepsze jest to ze jak sypnęło 1cm pierwszy raz to pługi jeździły jak poje$%#e a teraz nasypało po kostki, a plugów jak nie widać, tak nie ma – napisała pani Agnieszka na naszym profilu Facebookwym (pisownia oryginalna). To nie był odosobniony głos, mieszkańcy narzekali na zasypane chodniki m.in. na Czułowie czy Mąkołowcu.

– Pracujemy od wczoraj w systemie ciągłym – mówi nam Agnieszka Kijas z Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów i podkreśla, że rozsypywana jest nawet sól na drogach i chodnikach, czego normalnie się nie robi, gdy trwają opady.

Firma odpowiedzialna za zimowe utrzymanie dróg w Tychach dysponuje 12 pługo-piaskarkami, 18 ciągnikami z pługami i rozrzutnikiem. Według zapewnień pracować ma też 6 trzyosobowych brygad do ręcznego odśnieżania.

Na czas Akcji Zima zabezpieczono 1200 ton soli drogowej, 1600 ton piasku – te systematycznie będą uzupełniane.

Komentarze

Reklama