Tychy osiedle "Z" / fot. Tychy24.net

Pod koniec maja na osiedlu „Z” w Tycach można było spotkać kartki i plakaty przestrzegające przed pedofilem. Dzisiaj, byliśmy na osiedlu kartek już nie było, ale zdarzenie ma być zgłoszone na policję. Zgłaszającym jest mężczyzna, którego pomówiono o bycie pedofilem.

„Drogi Rodzicu! Nie posyłaj swojego dziecka bez opieki na plac zabaw nad jezioro. To rejon, w którym grasuje niebezpieczny pedofil!!!” – pisało na kartkach, które można było znaleźć m.in. przy domofonach na osiedlu „Z”. Pojawiły się też plakaty.

Na przystanku „Paprocany Pętla” można było zobaczyć plakat nawet ze zdjęciem mężczyzny. Tych miało być „sporo” usłyszeliśmy na policji.

O pedofilu nic nie wiadomo, jest za to ofiara

Zapytaliśmy o sprawę tyskich mundurowych i nie ma żadnych informacji na temat grasującego w Tychach pedofila. Jest natomiast poszkodowany mężczyzna, którego wizerunek był rozpowszechniany na plakatach przestrzegających przed pedofilem.

Tyszanin już kontaktował się w tej sprawie z policją, dzielnicowy rozpoznaje sprawę, powiedziała w rozmowie z Tychy24.net Agnieszka Semik z tyskiej policji.

Dzisiaj na osiedlu nie znaleźliśmy żadnych materiałów przestrzegających przed pedofilem.