/fot. Policja
Reklama

Nastolatek potrącony w Tychach. Przechodził na pasach. Tyska policja wyjaśnia okoliczności potrącenia do jakiego doszło na ulicy Towarowej w Tychach. 17-latek przechodził przez oznakowane przejście dla pieszych i został potrącony przez samochód.

Wypadek miał miejsce w czwartek około godziny 19.30 na ulicy Towarowej w Tychach.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 24– letni, kierujący samochodem Renault Clio, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 17-latka. W wyniku zdarzenia poszkodowany z obrażeniami ciała trafił na badania do szpitala. Policjanci potwierdzili, że kierowca był trzeźwy teraz wyjaśniają szczegółowe okoliczności zaistniałego zdarzenia – informuje Barbara Kołodziejczyk z tyskiej policji.

Reklama

Młody człowiek ze złamaną ręką trafił do szpitala. Policja apeluje o ostrożność i „myślenie na drodze” – nie tylko za siebie, ale również za innych uczestników ruchu drogowego.

– Kierujący ma obowiązek zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Natomiast pieszy powinien upewnić się że pojazd całkowicie się zatrzymał, aby go przepuścić. Bądźmy rozsądni i nie spieszmy się, bo lepiej stracić kilka minut i przejść bezpiecznie, niż bezmyślnie wejść pod koła pojazdu i doznać poważnych obrażeń ciała lub nawet stracić życie. Żadne przepisy, ani też znaki, nie sprawią, że będzie bezpiecznie, jeżeli sami nie będziemy ostrożni – czytamy w komunikacie policji.

 

 

Komentarze

Reklama