Nie macie planów na weekend w Tychach? Mamy kilka propozycji – znajdą dla siebie coś starsi i ci najmłodsi. W sobotę i niedzielę w Tychach będzie w czym wybierać.

W sobotę od godziny 10 mieszkańcy naszego miasta będą mogli wziąć udział w rodzinnym spacerze śladami tyskiego street artu. Wycieczka rozpocznie się pod Halą Sportową przy alei Piłsudskiego 20, a zakończy na placu pod „Żyrafą”. Każdy z uczestników otrzyma specjalną mapę, na której oznaczone są tyskie mozaikowe skarby. Ponadto będzie można poznać wiele ciekawostek na temat wybranych obiektów oraz założeń urbanistycznych miasta. Spacer potrwa około dwóch godzin.

Dla tych, którym bliższy sercu jest sport niż sztuka, godną polecenia atrakcją jest zwiedzanie  niedostępnych na co dzień zakamarków Stadionu Miejskiego. Od godziny 11, w trakcie spaceru z przewodnikiem, będzie możliwość zobaczenia szatni zawodników, w których przebywali niedawno uczestnicy młodzieżowych mistrzostw świata, strefy VIP czy sali konferencyjnej. Na zakończenie wycieczki, w Tyskiej Galerii Sportu na uczestników będą czekały najważniejsze eksponaty związane z tyskim sportem oraz masa ciekawostek. Zbiórka odbędzie się pod wejściem głównym na stadion od ulicy Baziowej.

Później warto udać się na obiad i nieco wypocząć, by na godzinę 16 być gotowym na Festyn Rodzinny na Wartogłowcu. Przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 (ul. Cmentarna 54) na dzieci będą czekały animacje, dmuchańce, eurobungee, malowanie buziek czy balonowe zoo, a na dorosłych Kabaret 44-200 i zabawa taneczna. Festyn zorganizowany będzie w ramach budżetu partycypacyjnego.

Miłośników fotografowania i pięknych zdjęć zapraszamy z kolei od godziny 19 na fotopiknik w ogrodzie Miejskiego Centrum Kultury. Podczas plenerowego slideshow pokazane zostaną najlepsze zdjęcia wykonane przez członków Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego w ostatnim czasie. Spotkanie zainaugurują rozmowy o pasji tyszan oraz mały poczęstunek. Poznamy historię TTFu, który istnieje od 2013 roku oraz dowiemy się kto właśnie został honorowym członkiem stowarzyszenia. Będzie fotograficznie, muzycznie i pysznie.

W niedzielę o godzinie 11 na dziedzińcu Teatru Małego odbędzie się Poranek Muzyczny. To klimatyczny koncert, pełen muzycznych kontrastów, podczas którego muzycy wykonują zróżnicowane co do charakteru i stylistyki kompozycje mistrzów muzyki klasycznej oraz utwory twórców XX-wiecznych, reprezentujących różne nurty stylistyczne. Natomiast popołudniu, ponownie w ramach Budżetu Partycypacyjnego, na placu Bacewicz odbędzie się festyn „Bezpieczne wakacje na Balbinie”. Na wszystkich odwiedzających Balbinę w niedzielne od godziny 17 czekać będą animacje i zabawy dla dzieci, dmuchańce, pokaz pierwszej pomocy i bezpieczeństwa na drodze, praktyczne porady montażu fotelików dziecięcych, wyposażenia rowerowego oraz występ Kasi i Boogiego.

Komentarze

Reklama