Reklama

Pierwszą ofiarę miał molestować prawie dwa lata temu. Są zarzuty dla „trenera” Młodej GieKSy. Wczoraj sąd zdecydował, że 27-letni mieszkaniec województwa lubelskiego spędzi 3 miesiące za kratami. Trafił tam po zarzutach o molestowanie seksualne chłopców z akademii piłkarskiej GKS-u Katowice. Trener usłyszał w sumie zarzuty dopuszczenia się „innej czynności seksualnej” względem dwóch młodych zawodników.

Informacja o tym, że nastolatek mógł stać się ofiarą pedofila, dotarła do będzińskich stróżów prawa od rodziców dziecka. Składający zawiadomienie wskazali też mężczyznę, który miał dopuścić się tego przestępstwa. Do napastowania 13-latka miało dojść w trakcie drogi powrotnej z meczu w Tychach, miało to miejsce w minioną sobotę Argentyna podejmowała RPA.

– Jak się okazało, 27-latek pracował w akademii piłkarskiej jednego ze śląskich klubów sportowych, gdzie miał bezpośredni kontakt ze swoimi ofiarami. Mężczyzna został zatrzymany w miniony poniedziałek po południu na terenie województwa lubelskiego. W trakcie wykonywanych pod nadzorem prokuratury czynności, ustalono jego kolejną ofiarę. Po raz pierwszy mężczyzna miał się dopuścić przestępstwa wobec małoletnich blisko dwa lata temu – informuje Aleksandra Nowara ze śląskiej policji.

Reklama

Decyzją będzińskiego sądu zatrzymany został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. 27-latkowi grozi 12 lat więzienia.

Wcześniej Fundacja „Sportowe Katowice”, która prowadzi akademię GKS-u Katowice zawiesiła trenera w obowiązkach.

– Fundacja “Sportowe Katowice” przywiązuje wielką wagę do prawidłowego i bezpiecznego rozwoju wszystkich swoich podopiecznych. Dlatego informacja dotycząca podejrzenia niedopuszczalnego zachowania jednego z pracowników sprawiła, że podjęte zostały natychmiastowe i zdecydowane działania. Fakt ten został niezwłocznie zgłoszony na policję. Decyzją zarządu Fundacji pracownik został od razu zawieszony w obowiązkach. Co najważniejsze, o podjętych działaniach pilnie poinformowano rodziców wszystkich zawodników, z którymi zawieszony pracownik miał kontakt. Fundacja zapewniła opiekę psychologiczną zarówno zawodnikom, jak i rodzicom potrzebującym tego typu pomocy – czytamy w komunikacie Fundacji.

Komentarze

Reklama