Pierwszy asfalt na DK44. Na placu budowy codziennie około 100 pracowników. Ruszyły pierwsze roboty bitumiczne w tym sezonie na przebudowywanym odcinku DK44. Największe nasilenie prac jest obecnie w rejonie węzła, jaki docelowo połączy DK44 z ulicami Mysłowicką, Kościelną i Główną.

Budowa nowego bezkolizyjnego węzła, jaki powstaje w ramach modernizacji drogi krajowej numer 44 w Tychach wkroczyła w kolejna fazę.

– Na plac budowy wjechały walce i maszyny układające asfalt. Na placu budowy w ciągu dnia przebywa około 100 pracowników oraz ciężki sprzęt w tym walce, samochody transportowe i dostawcze, koparki, koparko-ładowarki, frezarki, rozkładarki do asfaltu- mówi Wojciech Łyko, dyrektor MZUiM w Tychach.

Reklama

Aktualnie po stronie wschodniej trwa asfaltowanie łącznic prowadzących na wiadukt oraz części głównej trasy, gdzie w sumie zostanie ułożonych blisko 5 tysięcy ton mas bitumicznych na łącznej powierzchni 9500m2.

– Z kolei po zachodniej stronie wciąż trwa budowa nasypów i utwardzanie podłoża. Gdy te roboty się zakończą również tutaj ruszą prace bitumiczne. Na samym wiadukcie obecnie wykonywane jest zbrojenie i betonowanie kap chodnikowych na płytach pomostów- mówi Arkadiusz Bąk z MZUiM w Tychach.

Trwająca od października 2017r przebudowa DK44 to obecnie największa inwestycja realizowana w Tychach, warta 132 mln zł, z czego aż 85 proc. wydatków kwalifikowanych stanowi dofinansowanie z UE. Prace obejmują łącznie 2,5 km drogi na fragmencie od węzła Wartogłowiec do ulicy Turyńskiej.

Najistotniejszym punktem przebudowy będzie nowy, bezkolizyjny węzeł, który rozdzieli ruch lokalny od tranzytowego

Komentarze

Reklama