Poszukiwany mężczyzna / fot. Policja
Reklama

Tyska policja poszukuje mężczyzny uchwyconego przez kamery monitoringu na jednej z klatek schodowych na terenie miasta. Chodzi o sprawę oszustwa metodą „na wnuczka” i „na policjanta”. 75-latka z Tychów straciła 25 tys. zł.

Niestety jakość obrazu uzyskanego z kamery jest bardzo słaba.

O sprawie szerzej informowaliśmy kilka dni temu. Oszustka podając się za córkę seniorki powiedziała, że spowodowała śmiertelny wypadek. Żeby nie trafić do więzienia potrzebuje dużej gotówki.

Reklama

– Następnie słuchawkę przejął rzekomy policjant, który poinstruował 75-latkę dokładnie, co ma mówić i co ma robić. Kobieta miała powiedzieć mężowi, by o konkretnej godzinie stawił się do komendy, gdzie zostanie przesłuchany oraz że zjawi się u niej osoba, której należy przekazać pieniądze. Niestety kobieta bezgranicznie uwierzyła w słowa osób po drugiej stronie słuchawki i tym sposobem straciła 25 tys. złotych – informuje Barbara Kołodziejczyk z tyskiej policji.

W toku prowadzonego postępowania uzyskano wizerunek mężczyzny, który może posiadać istotne informacje w tej sprawie.

Rysopis: Mężczyzna w wieku około 20-30 lat, szczupłej budowy ciała, ubrany w czarna kurtkę z kapturem na głowie, spodnie długie koloru czarnego, na lewej ręce zegarek tarczowy, półbuty koloru brązowego.

Osoby, które wiedzą coś na temat oszustwa lub rozpoznają osobę ze zdjęć, proszone są o kontakt z Wydziałem do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Tychach – Tychy al. Bielska 46, pod numer telefonu 32 32-56-230 lub telefonem alarmowym 112.

 

Komentarze

Reklama