Samochód policyjny / fot. Tychy24.net

Tyska policja szuka kobiety, która przechodząc z wózkiem po al. Bielskiej prawie została potrącona przez kierowcę samochodu. Miał wymijać inny pojazd, który zatrzymał się przed przejściem dl pieszych.

Informację w sprawie zdarzenia policjanci dostali od świadka, który widział całe zajście 25 marca na wysokości Zespołu Szkół nr 4 w Tychach.

– Zgłoszenie policjanci otrzymali od kierującego, który widział całe zajście. Wynika z niego, że kierujący pojazdem marki Toyota Yaris koloru srebrnego, jadąc w kierunku Kobióra ominął pojazdy, które zatrzymały się na lewym pasie ruchu przed oznakowanym przejściem dla pieszych, celem ustąpienia pierwszeństwa kobiecie z wózkiem. Piesza zmuszona była do zatrzymania się, by uniknąć potrącenia. Kierowca Toyoty oddalił się w kierunku ul. Jaśkowickiej – informuje tyska policja.

Policja apeluje do uczestników ruchu drogowego o rozwagę i ostrożność. Mundurowi proszą świadków, a także kobietę, która przechodziła z wózkiem przez przejście dla pieszych o pilny kontakt telefoniczny lub osobisty z Zespołem ds. Wykroczeń KMP w Tychach, al. Bielska 46, pokój nr 38, tel. 3256-267 lub 3256-268.

Komentarze

Reklama