Policjanci z Tychów pokonali 500 km dla chorego Jasia. Jeszcze można wpłacać pieniądze na konto, z którego zebrane fundusze zostaną przeznaczone na rehabilitacje 6-latka. Wielki finał „Wyprawy dla Jasia” odbył się w niedzielę w Ustroniu.

Policjanci wyruszyli 27 kwietnia 2019 roku z miejscowości Wołosate. Do pokonania trasy włączył się sam Jaś z rodziną oraz inni mundurowi. W sumie dwójka śmiałków z tyskiej policji – Michał i Piotr pokonali 500 km trasy Głównego Szlaku Beskidzkiego. Trasa zakończyła się na dworcu Ustroń Zdrój, a uroczysty finał odbył się na ustrońskim rynku.

Tam na Michała i Piotra prócz wielu osób, które gratulowały policjantom akcji, czekały stęsknione rodziny. Były gorące brawa dla bohaterów ale nie brakowało także łez wzruszenia. Następnie Komendant Miejski Policji w Tychach serdecznie pogratulował policjantom postawy i zrealizowania wyznaczonego sobie celu. Szef tyskiej jednostki podziękował zarówno wszystkim, którzy wpierali funkcjonariuszy na trasie, a także Burmistrzowi Ustronia oraz Komendantowi cieszyńskiej policji za aktywne włączenie się w akcje i zapewnienie atrakcji dla uczestników finału – informuje tyska policja.

Policjanci wykorzystali swój urlop wypoczynkowy, aby wyruszyć w trasę dla Jasia, chcieli zachęcić do wspierania leczenia chorego dziecka. Jaś cierpi na rdzeniowy zanik mięśni (SMA typ III). Choroba uniemożliwia samodzielne poruszanie się, dlatego 6-latek wymaga ciągłej rehabilitacji.

– Założeniem przedsięwzięcia było uzbieranie kwoty o równowartości 10 zł za każdy przebyty kilometr. Pomóc Jasiowi może każdy. Pieniądze są zbierane do 15 maja 2019r. czyli do dnia, w którym Piotr i Michał mieli planowo zakończyć trasę. Udało się im tego dokonać 3 dni wcześniej. Po tym terminie zgromadzone środki finansowe będą podsumowane – poinformowała Barbara Kołodziejczyk z tyskiej policji.

Darczyńcy do 15 maja 2019 r. mogą wpłacać środki na konto:

27 1020 2313 0000 3002 0131 4046

z dopiskiem: „Wyprawa dla Jasia” dla ZT NSZZP KMP Tychy

Komentarze

Reklama