Kontrola drogowa w Tychach / fot. Policja

Przez Święta w Tychach szukali pijanych kierowców i tu dobra wiadomość. Było też 9 kolizji. Tyska policja podsumowała ostatnie trzy dni na terenie miasta i można powiedzieć, że było spokojnie.

Nie doszło do żadnego wypadku, nikt też nie zginął. Święta na terenie miasta Tychy minęły spokojnie.

– W ciągu ostatnich trzech dni policjanci wyjeżdżali 9 razy do kolizji. Nie odnotowano w policyjnych statystykach żadnego wypadku. W dalszym ciągu trwa akcja pod nazwą „Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenie”. Wzmożona ilość policjantów dba o bezpieczeństwo mieszkańców. Policjanci z drogówki od czasu rozpoczęcia działań przebadali na zawartość alkoholu w organizmie 864 kierujących – wszyscy byli trzeźwi – tłumaczy Barbara Kołodziejczyk z tyskiej policji.

Policja zachęca też do skorzystania z samoobsługowego alkomatu, który znajduje się w tyskiej komendzie. Każdy może bezpłatnie sprawdzić, czy powinien wsiąść za kierownicę.

Samoobsługowe urządzenie daje kierowcom możliwość szybkiego i dyskretnego sprawdzenia trzeźwości, a także nie odrywa dyżurnych od ich bieżącej pracy. Zachęcamy wszystkich wątpiących w swój stan trzeźwości kierujących, do sprawdzenia swojej dyspozycji – podkreśla policja.

Komentarze

Reklama