Marszałek Jakub Chełstowski na Stadionie Śląskim / fot. Tychy24.net
Reklama

To będzie największy Sylwester w regionie. Na Stadionie Śląskim budują scenę i zapraszają m.in. tyszan na Sylwestrową Moc Przebojów. W sumie w tym bezpłatnym wydarzeniu może wziąć udział nawet 60 tys. osób.

W przeciwieństwie do Tychów, miasto Katowice organizowało huczne witanie nowego roku, tym razem jest to niemożliwe z powodu Szczytu Klimatycznego i potrzeby doprowadzenia Strefy Kultury w Katowicach do stanu sprzed wydarzenia. Dlatego tym razem miasto Katowice wraz z Urzędem Marszałkowskim i telewizją Polsat organizuje wydarzenie w Chorzowie na Stadionie Śląskim. Zarówno miasto jak i województwo dołożą do niej po 2 mln zł.

– Chyba nikt nie ma wątpliwości, że Stadion Śląskim jest dla naszego regionu wyjątkowym miejscem. W moim odczuciu ten Sylwester otworzy nowy etap w jego historii. Dla wszystkich gości mamy przygotowanych blisko 60 tysięcy miejsc – mówi marszałek Jakub Chełstowski. – Oczywiście nie zapominamy o widowni telewizyjnej. Tzw. lokowanie produktu, jakim jest marka województwa śląskiego, w czasie tej relacji telewizyjnej jest dla nas bardzo ważne. Chcemy wykorzystać każdą nadarzającą się okazję do promowania województwa śląskiego – dodaje.

Od prawej Marcin Krupa prezydent Katowice i Jakub Chełstowski marszałek województwa śląskiego i członek zarządu województwa Izabela Domogała / fot. Urząd Marszałkowski

To jednak nie wszystko, bo na Stadionie Śląskim zabraknie fajerwerków, ale możliwy jest laserowy pokaz. –  Przy tej okazji, po licznych konsultacjach, wsłuchując się też w głos mieszkańców, myśląc też o lokatorach sąsiedniego Śląskiego Ogrodu Zoologicznego, zdecydowaliśmy się na wprowadzenie podczas tej wyjątkowej zabawy zakazu dla fajerwerków – tłumaczył marszałek województwa podczas konferencji poświęconej Sylwestrowej Nocy Przebojów.

O wyjątkowości w skali kraju Sylwestra na Stadionie Śląskim przypomniała Izabela Domogała, członek Zarządu Województwa Śląskiego.

– Chyba po raz pierwszy w Polsce Sylwester odbywał się będzie w przestrzeni stadionowej. W zeszłym roku taką zabawę pokazywaną przez Polsat oglądało ponad 2,5 mln ludzi. My chcemy w tym roku pobić ten rekord i pokazać, że organizując wspaniałe wydarzenia, nie trzeba zerkać jedynie w kierunku Stadionu Narodowego. Nasz Stadion Śląski niczym nie odstaje od obiektu w Warszawie – zapewniła Izabela Domogała.

Organizatorzy mają w tym dniu zadbać o odpowiednią komunikację publiczną. Oprócz specjalnego rozkładu jazdy będzie też zwiększony tabór Kolei Śląskich. Na samym terenie Parku Śląskiego na czas sylwestrowej zabawy wyznaczono 4 duże parkingi. Kupując tutaj bilet na parking do 31 grudnia, do godz. 16.00 – zapłacimy 20 zł. Po tym czasie bilet kosztować będzie 30 zł. Niebawem powstać ma Niezbędnik Sylwestrowy, w którym znajdziemy wszelkie istotne informacje związane z Sylwestrem na Stadionie Śląskim.

Budowanie ważącej blisko 300 ton sceny na Stadionie Śląskim zaczęło się już 5 grudnia. Konstrukcja zniknie z Kotła Czarownic 6 stycznia.

300 tonowa scena / fot. Urząd Marszałkowski

– Na początku prac musieliśmy odpowiednio zabezpieczyć bieżnię i część murawy – kulisy prowadzonych ciągle na płycie stadionu prac zdradził Michał Sokołowski z Music Company. – Na trzy dni przed sylwestrową zabawą przykryjemy całą murawę, tak jak już miało to miejsce podczas koncertu. Na razie wszystko idzie zgodnie z harmonogramem – dodał.

Jak z kolei zapewnia Telewizja Polsat, zaproszone przez nich na Stadion Śląski gwiazdy to absolutny krajowy top. Obecny rok będą z nami żegnać: Michał Szpak, Maryla Rodowicz, Łobuzy, Ewa Farna, Sławomir, Liz Mitchell (wokalistka Boney M), THE SHOW A TRIBUTE TO ABBA, The Gipsy Band, Grzegorz Hyży, Cleo, Ewelina Lisowska oraz Feel. Wstęp na Sylwester na Stadionie Śląskim jest darmowy.

– Zapraszam wszystkich mieszkańców naszego regionu, ale też z innych części kraju. To będzie niezapomniana noc. To będzie energetyczne przeżycie, które pozwoli nam wszystkim wejść w 2019 rok z pozytywną energią – stwierdził marszałek Jakub Chełstowski.

 

Komentarze

komentarz

Reklama