Ławka solarna / fot. UM Tychy

Właśnie miasto zrealizowało ławkę solarną za 17 tys. zł. To pomysł tyskiego radnego, na który zagłosowali mieszkańcy w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Ławka pojawiła się na osiedlu K i umożliwi naładowanie telefonu, ma też emitować internet. Energie bierze z panelu fotowoltaicznego.

– Zgłaszając ten projekt, nie zwykłej, a solarnej ławki chciałem zwrócić uwagę tyszan na ochronę środowiska, cieszę się, że ławka została już zamontowana i wszyscy mieszkańcy mogą z niej korzystać – mówi Michał Kasperczyk.

W Tychach do końca listopada w ramach budżetu partycypacyjnego pojawią się dwie kolejne solarne ławki. Tym razem na ulicy Narcyzów.

– Zostaną zamontowane w ramach większego projektu obejmującego także renowację znajdującego się tam placu zabaw, demontaż starych elementów, montaż nowych urządzeń m.in. ściany zagadek i telegrafu, nasadzenia oraz montaż specjalnej lampy, która będzie także zawierała informacje o jakości powietrza – informuje Ewa Grudniok, rzecznik tyskiego magistratu.

Projekt za 169 tysięcy złotych ( same ławki ok. 50 tys.) zgłosił do tyskiego budżetu partycypacyjnego jeden z mieszkańców. Ruszyły prace nad jego realizacją.

Komentarze

Reklama