Jakub Chełstowski marszałek województwa śląskiego / fot. Tomasz Żak / Urząd Marszałkowski
Reklama

Jakub Chełstowski został dzisiaj wybrany nowym marszałkiem województwa śląskiego. Chełstowski to doświadczony samorządowiec, wieloletni tyski radny. Zdobył 23 głosy poparcia. 

Nowy marszałek przez wiele lat kierował Stowarzyszeniem Tychy Naszą Małą Ojczyzną, następnie wstąpił do PiS. W 2010 roku Chełstowski uzyskał mandat do Rady Miasta Tychy na kadencję 2010 – 2014, ponownie został wybrany do Rady Miasta Tychy na kadencję 2014 –2018 r.

W 2014 roku kandydował w wyborach na Prezydenta Miasta Tychy z ramienia Stowarzyszenia Tychy Naszą Małą Ojczyzną, uzyskując drugi wynik.

Reklama

Chełstowski de facto przewodniczył opozycji w Tychach, to m.in. z jego inicjatywy zorganizowano w mieście tzw. „okrągły stół dla służby zdrowia”, który doprowadził ostatecznie to przejęcia przez miasto Megrez Szpitala Wojewódzkiego.

Wicemarszałkami zostali Wojciech Kałuża i Dariusz Starzycki.

Jakub Chełstowski i ustępujący marszałek Wojciech Saługa / fot. Tomasz Żak / Urząd Marszałkowski

– Chcemy zmieniać nasze województwo. Działać dla dobra mieszkańców – deklarował marszałek. – Wszystkich chętnych do tej ciężkiej pracy zapraszamy – dodaje.

Jakub Chełstowski zapowiedział, że priorytetem na najbliższy czas jest „Program dla Śląska” i wsparcie dla rządu w jego realizacji.

– Jest to najważniejszy program o wartości 55 miliardów złotych, które ulokowano prawie w 90 różnych projektach, mając pewność, że nasze województwo wróci na właściwą i szybką ścieżkę rozwoju – mówił Jakub Chełstowski.

Nowy marszałek zapowiedział też audyt i raport otwarcia.

Z wyboru Chełstowskiego na marszałka bardzo zadowolony jest związany z Tychami minister sportu i turystyki Witold Bańka, który był obecny dzisiaj na sesji Sejmiku Województwa Śląskiego.

– To jest naprawdę fantastyczny kandydat i będzie znakomitym marszałkiem województwa śląskiego – powiedział Witold Bańka. – To jest osoba, która potrafi łączyć wiele środowisk, z wielkim doświadczeniem samorządowym – dodał.

Komentarze

Reklama