Ul. Grota-Roweckiego / fot. UM Tychy
Reklama

Utrudnienia w Tychach. Łączą ulicę Grota-Roweckiego z ulicą Oświęcimską. Inwestycja warta 26 mln zł wchodzi w kolejną fazę, a to oznacza, że kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Na odcinku ul. Grota Roweckiego – od ul. Korczaka do ul. Trzy Stawy – ruszyła przebudowa kolidujących z projektem sieci. Odcinek jest wyłączony dla ruchu zewnętrznego, a poruszać się nim mogą tylko mieszkańcy osiedla w zakresie dojazdu do posesji oraz pojazdy budowy. Ponieważ wylot z ul. trzy Stawy na ul. Grota-Roweckiego został wyłączony, wyjazd z osiedla na ul. Grota-Roweckiego odbywa się poprzez zlokalizowany w tym rejonie parking .

Miasto poinformowało również, że na łuku ulic Grota-Roweckiego i Starokościelnej uruchomiony został wjazd na zaplecze budowy. W tym rejonie może dochodzić do miejscowych utrudnień z uwagi na ruch pojazdów ciężkich obsługujących budowę.

Reklama

Przypomnijmy, że finalnie inwestycja zapewni alternatywne połączenie do alei Bielskiej i częściowo ulicy Katowickiej. Nowa droga poprawi komunikację w mieście, zwłaszcza przy wjeździe do centrum Tychów od strony ulicy Jaworowej i Sadowej.

Wartość całej inwestycji to 26 mln zł. Miasto pozyskało na ten cel blisko 10 mln złotych dofinansowania z subwencji ogólnej.

Komentarze

Reklama