W niedzielę bezpłatne autobusy pojadą na Paprocany i zawiozą zawodników oraz chętnych do kibicowania na imprezę biegową. W ostatniej edycji Perły Paprocan wzięło udział tysiąc biegaczy.

W zawodach może wziąć udział każdy, zarówno ci bardziej jak i mniej doświadczeni biegacze. Będzie też coś dla miłośników Nordic Walking.

– Zawodnicy przebiegają poszczególne okrążenia Perły dookoła tyskiego jeziora Paprocany po wytyczonej pętli o długości 7 km. Mogą poprzestać już na takim dystansie lub pokonać jego dowolne wielokrotności, aż po maraton, czyli 6 okrążeń – mówią organizatorzy biegu.

Bieg nie ma być rywalizacją, lecz formą aktywnego i zdrowego spędzania wolnego czasu. Bardziej niż wyniki liczyć się powinny atmosfera biegu i doborowe towarzystwo biegaczy.

– Perła Paprocan, to tak naprawdę połączenie zawodów z treningiem. Zawodnicy, właśnie przez to, że nie muszą deklarować dystansu, który chcą przebiec lub przejść, mogą decydować o ilości okrążeń na podstawie dyspozycji dnia lub aktualnych warunków, np. pogodowych. Bardzo często jest tak, że uczestnik kończąc np. drugie okrążenie, dochodzi do wniosku, że ma jeszcze siły na kolejne lub też nie. Wtedy biegnie dalej lub rezygnuje z dalszego biegu bez negatywnych konsekwencji – mówi Teresa Noga, prezes Tyskiego Stowarzyszenia Sportowego.

Perła Paprocan cieszy się coraz większą popularnością – podczas ostatniej, wiosennej edycji biegu, który odbył się 24 marca br. pobito rekord frekwencji – w biegu wzięło udział 1007 uczestników. Podczas pierwszej edycji biegu w październiku 2007 roku wystartowało zaledwie 9 biegaczy.

Wszyscy zawodnicy otrzymają na mecie pamiątkowe medale. – Zapraszamy biegaczy do Tychów. Z myślą o zawodnikach i tych, którzy chcą im kibicować, przygotowaliśmy bezpłatne linie autobusowe S17 i S18. Przejazdy  będą odbywały się na trasie Tychy Dworzec PKP – Tychy Paprocany Wiadukt oraz z powrotem w godzinach od 8:00 do 14:00 – mówi Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

Rozkład jazdy znajdziecie tutaj.

Komentarze

Reklama