Urząd Miasta Tychy / fot. Tychy24.net

W niedzielę ważne wybory w Tychach. Mieszkańcy miasta będą wybierać swoich osiedlowych radnych – a to ważne głosowanie, bo to osoby, które mają przede wszystkim dbać o dobro swojej lokalnej społeczności.

To właśnie radni osiedlowi są najbardziej poinformowani na temat zamiarów miasta w danym rejonie Tychów, wiedzą również czego na osiedlu potrzeba. W razie kontrowersyjnych planów inwestycyjnych mogą choćby odpowiednio nagłośnić sprawę – np. po przed media, czy media społecznościowe – a co za tym idzie stanowią też pierwszą linię obrony, przed ewentualnymi negatywnymi planami miasta. Dlatego warto żeby takie Rady Osiedli powstały, a to zależy od frekwencji.

Głosowanie do Rad Osiedli będzie trwało od godziny 8:00 do 18:00. Do poszczególnych rad mieszkańcy będą wybierać 15 osób.

– O powstaniu Rad Osiedli zdecyduje frekwencja wyborcza tyszan, która w zależności od liczby uprawnionych do głosowania danego okręgu powinna wynieść 15 % dla osiedli: F6, R2, Z1, Paprotka, Ogrodnik i Glinka 1. Dla pozostałych Rad wymagana frekwencja to 10 %. – poinformował tyski magistrat.

Tutaj znajdziecie listę lokali, w których można oddać głosy.

Wybierane będą następujące Rady:
1. Osiedle Anna,
2. Osiedle Cielmice,
3. Osiedle Czułów,
4. Osiedle F-6,
5. Osiedle Glinka 1,
6. Osiedle Jaroszowice-Urbanowice-Wygorzele,
7. Osiedle Mąkołowiec,
8. Osiedle Ogrodnik,
9. Osiedle Paprocany,
10. Osiedle Paprotka,
11. Osiedle R-2,
12. Osiedle Stare Tychy,
13. Osiedle Suble-Glinka,
14. Osiedle Wartogłowiec,
15. Osiedle Wilkowyje,
16. Osiedle Z,
17. Osiedle Z-1,
18. Osiedle Żwaków

Komentarze