Reklama

W Tychach sprawdzą stan techniczny samochodów. Za darmo, a przed nami długi weekend, czyli czas wyjazdów na odpoczynek. To dobry moment aby sprawdzić stan techniczny swoich czterech kółek. Mieszkańcy Tychów będą mieli okazję zrobić to bezpłatnie już we wtorek 30 kwietnia w ramach wydarzenia promującego bezpieczeństwo drogowe.

ProfiAuto PitStop to bezpłatna akcja, która każdego roku odbywa się w kilkudziesięciu miastach w całej Polsce. W Tychach pojawi się z inicjatywy sklepu motoryzacyjnego Data Auto. Stan techniczny swojego auta będzie można sprawdzić na parkingu przy Auchan (C.H. Skałka), ul. Bielska 107, w godzinach od 10 do 16.

– W mobilnym punkcie serwisowym robimy przegląd układów i części, które bezpośrednio przekładają się na bezpieczeństwo i komfort jazdy. Wyjazdów z pewnością planujemy teraz więcej, bo mamy długi majowy weekend, na który trzeba dojechać i z niego wrócić. W ramach akcji sprawdzamy, jak wygląda zawieszenie, kontrolujemy akumulator, ciśnienie i stan bieżników opon, oświetlenie czy wycieraczki. Zwracamy też uwagę na jakość płynów eksploatacyjnych. Badamy temperaturę wrzenia płynu hamulcowego oraz krzepliwość płynu chłodniczego. Jak sama nazwa akcji wskazuje, całość odbywa się ekspresowo i profesjonalnie – mówi Mariusz Maksym, ekspert techniczny ProfiAuto.

Reklama

Tylko w ubiegłym roku podczas akcji PitStop mechanicy ProfiAuto Serwis sprawdzili kondycję blisko 6500 aut, a ponad 2100 kierowców zgodziło się anonimowo udostępnić wyniki przeglądów ich samochodów na potrzeby corocznego zestawienia. Więcej niż połowa pojazdów wymagała wizyty w warsztacie w celu usunięcia usterek.

– Przed nami majówka, czyli czas wzmożonych wyjazdów za miasto. To najlepszy czas, aby sprawdzić, w jakim stanie technicznym jest samochód. Warto skontrolować nie tylko poziom ciśnienia w oponach czy ustawienie świateł, ale też inne elementy wpływające na bezpieczeństwo podczas jazdy, jak np. układ kierowniczy czy zawieszenie. Dlatego zachęcamy kierowców do udziału w bezpłatnej akcji PitStop i konsultacji z naszymi fachowcami – mówi Łukasz Ryś, manager firmy Data Auto należącej do sieci ProfiAuto.

Komentarze

Reklama