Napis Tychy / fot. Tychy24.net

Weekend w Tychach. Co będzie się działo mieście? Będzie coś dla starszych jak i mniejszych mieszkańców miasta. Poniżej lista wydarzeń na poszczególne dni – zaczynając od piątku. 

PIĄTEK 25 PAŹDZIERNIKA

15.30 Mniejsi mieszkańcy miast – warsztaty architektoniczno-urbanistyczne w Muzeum Miejskim.

prowadzi: Aleksander Krajewski – architekt, właściciel pracowni projektowej Blomm, członek Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP w Katowicach, związany z Fundacją Napraw Sobie Miasto.

Reklama

koszt: 15 zł od osoby, w przypadku rodzeństwa druga osoba płaci 10 zł

zapisy: Agata Berger-Połomska, tel. 32 327 18 24, e-mail: a.berger@muzeum.tychy.pl

17.00 Bajkoopowiadacz w Bibliotece Głównej w Mediatece

Zapraszamy dzieci młodsze do wysłuchania ciekawej bajki opowiadanej na żywo.

Bajkę o Szewczyku Dratewce opowie Justyna Biskup-Naumienko

18.30 Spektakl „Scenariusz dla Lisa” w Klubie Urbanowice MCK

Krystyna Kost, Małgorzata Połubok, Bożena Marut Ozimek, Edyta Pajda, Wiktoria Hielińska, Tadeusz Kmiecik oraz współautor tekstu i reżyser – Piotr Adamczyk.
Wstęp wolny, obowiązują wcześniejsze zapisy.
Tel. 726 261 375
urbanowice@mck.tychy.pl
Klub Urbanowice MCK
ul. Przejazdowa 8

26 PAŹDZIERNIKA (SOBOTA)

10.00- 13.00 Warsztaty dla kobiet w MCK

Qigong – styl „ lecącego żurawia“ to chińska gimnastyka lecznicza, dzięki której możesz nauczyć się panować nad przepływem energii życiowej we własnym ciele. Jest to medytacja w ruchu będąca świetnym sposobem na naprawienie nadszarpniętego zdrowia oraz odkrycie w sobie nowych źródeł radości. Osiągnięcie równowagi energetycznej poprawi kondycję zarówno Twojego ciała, umysły jak i ducha. Podczas warsztatu będą poruszane tematy: uwalnianie emocji z ciała poprzez ruch i oddech, uwalnianie stresu, harmonizowanie energii życiowej.

Warsztaty poprowadzi Urszula Chemicz – naturoterapeutka, eksperymentująca z metodą uwalniania według Davida Howkinsa.  Refleksolog zajmujący się ciałem oraz holistycznym podejściem do zdrowia na poziomie fizycznym, mentalnym i duchowym.
Trenerka, która pozwoli Ci poprzez swoje doświadczenie z medycyną wschodu oraz technikami równoważenia energii Qigong, odnaleźć kontakt ze swoim duchem, Twoim najlepszym przewodnikiem.
Masażystka, która proponuje techniki masażu LOMI LOMI, aby zrównoważyć przepływ energii w naszych ciałach.

11.00- 12.30 Aukso4Kids / Południe – Afryka w Mediatece

Zaczyna robić się chłodno? Zapraszam do Afryki! Nawet jeśli nie ogrzeje nas słońce, to na 100% zrobi nam się gorąco dzięki dźwiękom i rytmom, jakimi tętni ten kontynent. Dowiemy się, jakie brzmienia skrywają instrumenty o przedziwnych nazwach: kalimba, kayamb, djembe, shekere, agogo, zaklinacz deszczu czy ocean drum. Będziemy wspólnie transowo bębnić, a na koniec przy dźwiękach zespołu Konono Nº1, który pochodzi z Kinszasy, stolicy Demokratycznej Republiki Konga (niestety nie zagrają dla nas na żywo), zbudujemy sobie swoje własne mini-karimby z wsuwek do włosów i deseczek. MAMA AFRICA – o tak!

Joanna Bronisławska aka Asi Mina – prowadzenie

17.00- 21.00 I Tyski Bieg Halloweenowy na Sublach

W ramach I Tyskiego Biegu Halloweenowego odbędą się następujące imprezy sportowe:
– Bieg na ok. 6 km
– Marsz Nordic Walking na ok. 6 km
– Biegi dla dzieci na dystansie 200, 400 i 800 m

Biuro zawodów:
start i meta usytuowane będą na terenie Parku Suble w Tychach.
Charakterystyka trasy:
kostka, asfalt, ścieżka trailowa

Godziny startów poszczególnych konkurencji:
16:00 Start biegów dla dzieci
18:00 Bieg
18:05 Marsz Nordic Walking

17.00 – 20.00 Oprowadzanie po wystawie z Gabrielem Pierończykiem w Muzeum Miejskim

Wystawa opowiada o mieszkańcach, miejscach i wydarzeniach ważnych dla historii Czułowa – najbardziej na północ wysuniętej dzielnicy Tychów, założonej jako tyski przysiółek na początku XVIII wieku. Wspomnienia czułowian, przechowywane przez nich pamiątki oraz eksponaty znajdujące się w zbiorach Muzeum Miejskiego w Tychach, pozwalają starszemu pokoleniu przypomnieć, a młodszemu przekazać historię dawnego przysiółka Tychów.
Na wystawie zaprezentowane są m.in.: chorągiew z Czułowa, przypominająca o udziale czułowian w trzech śląskich zrywach powstańczych, oraz replika biedki, dwukołowego środka przewozowego służącego do transportu broni, ufundowanej w 1938 roku dla wojska polskiego przez pracowników czułowskiej Fabryki Celulozy i Papieru.

18.00- 21.00 Operetka: „Hrabina Marica” w Mediatece

Libretto: Julius Brammer i Alfred Grunwald
Tłumaczenie: Agnieszka Feill, Władysław Krzemiński, Artur Tur
Wystawienie za zgodą wydawnictwa Josef Weinberger Ltd.
W spektaklu występują śpiewacy, aktorzy i tanerze Teatru Muzycznego Arte Creatura m.in.: Jarosław Wewióra, Natalia Piechowiak, Ewelina Sobczyk / Paulina Gocałek, Adam Żaak / Aleksandr Bardasov, Tomasz Świerczek, Magdalena Czarnecka / Magdalena Okońska, Maria Pałczyńska, Adrianna Bałuszyńska, Grażyna Żaak, Kuba Bergel / Piotr Rybak, Marceli Pałczyński.

Śpiewakom towarzyszy Orkiestra Teatru Muzycznego Arte Creatura pod dyrekcją Marka Kudry / Jarosława Praszczałka.
Reżyseria: Marceli Pałczyński
Więcej informacji na stronie www.artecreatura.art.pl

18.00 Fortuna 1 Liga: GKS Tychy – Warta Poznań

Piłkarskiego maratonu przy Edukacji 7 ciąg dalszy! Po wygranej z Miedzią Legnica, już w najbliższą sobotę (26.10, g. 18:00) piłkarze GKS Tychy zmierzą się na #StadionTychy z aktualnym liderem Fortuna 1 Liga, Wartą Poznań.

27 PAŹDZIERNIKA (NIEDZIELA)

11.00-14.00 II Bieg Jelenia – Paprocany

II Bieg Jelenia to bieg przełajowy po trudnym terenie.
Długość trasy to ok. 8km (dwie pętle po ok. 4km) – trasa będzie prowadziła duktami leśnymi a także poza nimi. Na trasie mogą pojawić się naturalne utrudnienia ( korzenie, błoto, konary drzew, grząski piasek).

12.00 – 18.00 Rozwój percepcji słuchowej i warsztat kreatywnego muzykowania w Muzeum Miejskim w Tychach

Celem spotkania będzie uwrażliwienie zmysłu słuchu na zjawiska zachodzące w muzyce, bieżąca analiza zjawisk muzycznych, ćwiczenie umiejętności współmuzykowania w zespole muzycznym, rozwijanie myślenia kreatywnego i improwizacji ze szczególnym uwzględnieniem improwizacji zespołowej. Zapraszamy instrumentalistów w każdym wieku, którzy potrafią grać na instrumentach przynajmniej na poziomie podstawowym i posiadają własny instrument.

prowadzi: Kazimierz Nitkiewicz – trębacz, reżyser dźwięku, (wokalista, twórca piosenek). Na trąbce gra od 9 roku życia, przerabiając różne style muzyczne od muzyki klasycznej, przez jazz, reggae, orkiestry dęte do muzyki tradycyjnej i polskiej muzyki lat 30. XX wieku. Jako trębacz, realizator albumów i wydawca na stałe działa w Warszawskiej Orkiestrze Sentymentalnej. Współpracował w różnych rolach (trębacz, realizacja nagrań, postprodukcja nagrań, realizacja dźwięku na żywo, wydawca) z różnymi zespołami i artystami.

koszt: 15 zł

zapisy: Agata Berger-Połomska, tel. 32 327 18 24, e-mail: a. berger@muzeum.tychy.pl

17.00- 19.00 Koncerty Magdaleńskie: Michał Kocot – organy

Przedostatni w tym roku Koncert Magdaleński odbędzie się tradycyjnie w kościele pod wezwaniem św. Marii Magdaleny w Tychach. Usłyszymy Michała Kocota, który przedstawi znakomite utwory Bacha, Mendelssohna czy Mozarta i innych wybitnych kompozytorów.

Wstęp wolny

Reklama