Wodny Park Tychy / fot. mat. pras.

Za nieco ponad miesiąc otworzy się Wodny Park Tychy. Oficjalne otwarcie dla klientów zaplanowano na 30 kwietnia 2018 roku, wcześniej mówiło się, że wodny park miał zostać otwarty pod koniec 2017 roku.

Zakończyły się już prace budowane, wykończeniowe i odbiory obiektu.

– Cieszymy się, że budowa oraz wszystkie prace dobiegły końca i możemy oddać mieszkańcom regionu jeden z najnowocześniejszych parków wodnych w kraju. Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, tegoroczną majówkę będzie można już spędzić w Wodnym Parku Tychy. Obiekt jednorazowo może pomieścić 1200 osób. W pierwszych dniach spodziewamy się sporej frekwencji. Prosimy wziąć to pod uwagę i dlatego zachęcamy do zaplanowania pierwszej wizyty w dogodnym dla Państwa terminie majowym – mówi Zbigniew Gieleciak, prezes Regionalnego Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej w Tychach. RCGW, to spółka należąca do miasta Tychy, która w imieniu  właśnie miasta buduje park wodny.

Reklama

– Jeszcze przed oficjalnym otwarciem zaprosimy do Wodnego Parku Tychy 500 osób, które wygrały bezpłatne wejściówki w organizowanych przez nas konkursach w mediach społecznościowych. Wizyta odbędzie się we wtorek, 24 kwietnia, a po jej zakończeniu zaprosimy gości na kawę lub herbatę i zapytamy o wrażenia – dodaje Zbigniew Gieleciak.

Wodny Park Tychy / fot. mat. pras.

Tym, co wyróżnia Wodny Park Tychy na tle innych tego typu obiektów, są atrakcje. W Tychach będzie można m.in. skorzystać z pierwszej w Polsce zjeżdżalni Aqualoop z pionowym startem. Zjeżdżając można osiągnąć przyspieszenie równe prawie trzykrotnemu przyspieszeniu ziemskiemu.

Miłośnicy wodnych wrażeń będą też mogli skorzystać z jedynego w Polsce symulatora surfingu pod dachem, a zmienna prędkość przepływu wody w niecce umożliwi również naukę surfowania. Odwiedzający mogą zrelaksować się w strefie saun i łaźni piwnych, a także oddać się dobroczynnemu działaniu soli w Centrum Solankowym.

Parki wodne to jedne z najbardziej skomplikowanych i wymagających inwestycji, którym w ministerialnym rozporządzeniu przyznano szóstą najwyższą tzw. klasę złożoności. W przypadku Wodnego Parku Tychy dodatkowym wyzwaniem był absolutnie unikalny w skali kraju system zasilania w energię elektryczną i ciepło. Na potrzeby obiektu zbudowany został nowatorski gazociąg o długości nieco ponad 6 kilometrów, który dostarcza do Wodnego Parku Tychy biogaz będący własnym, odnawialnym źródłem energii elektrycznej i ciepła dla parku. Biogaz produkowany jest w tyskiej oczyszczalni ścieków, której RCGW S.A. jest właścicielem.

Reklama