Sesja Rady Miasta Tychy / fot. Tychy24.net

Zaszczepione dzieci mają pierwszeństwo do przedszkoli w Tychach. Będą też miały do żłobków. Stosowną uchwałę podejmie w tej sprawie Rada Miasta Tychy na czwartkowej sesji. 

Wcześniej przyjęto rozwiązanie, które przyznawało większą ilość punktów szczepionym dzieciom, które starają się o miejsca w tyskich przedszkolach. Teraz będzie też tak w przypadku żłobków i klubów dziecięcych.

Na sesji radni będą głosować nad uchwałą: „w sprawie realizacji obowiązku szczepień ochronnych przyjmowanych dzieci do żłobków i klubów dziecięcych działających na terenie miasta Tychy”

– Mając na celu konieczność ochrony zdrowia mieszkańców oraz zwalczania zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi zaleca się przyjmowanie do żłobków oraz klubów dziecięcych działających na terenie miasta Tychy w pierwszej kolejności dzieci, które mają wykonane obowiązkowe szczepienia ochronne, zgodnie z aktualnym Programem Szczepień Ochronnych oraz dzieci, które nie mogły zostać zaszczepione zgodnie z Programem w związku z przeciwwskazaniami medycznymi – czytamy w uchwale.

Rodzice będą składać oświadczenie odnośnie odbycia przez dzieci szczepień lub posiadania długotrwałego odroczenia obowiązkowego szczepienia.

Komentarze