Pociąg Kolei Śląskich / fot. Tychy24.net

1 kwietnia ruszy Miejskie Metro w Tychach. Koleje Śląskie przedstawiły szczegóły rozwiązania, te różnią się od pierwotnych założeń, które przedstawiano, ale nie wykluczone, że przewoźnik do nich wróci. W jakiej formule będzie działać Miejskie Metro?

Od 1 kwietnia będzie można kupić tylko w biletomatach i aplikacjach mobilnych bilety za złotówkę, które umożliwią przejazd na długości jednej stacji w Tychach. Czyli złotówkę płacimy za przejazd np. od stacji Tychy Bielska do Tychy Grota-Roweckiego. Od Tychy Grota-Roweckiego do stacji Tychy-Lodowisko etc.

Reklama

„Pilotaż oferty Metro rozpocznie się 1 kwietnia i to nie jest prima aprilis, będzie trwał 3 miesiące do końca czerwca 2023 roku” – powiedział Maciej Zaremba z Kolei Śląskich. Jest możliwe, że po pilotażu lub nawet w jego trakcie dojdzie do zmiany w ofercie. Wcześniej mówiło się, że przejazd za złotówkę obejmie cały odcinek Tychy-Tychy Lodowisko „Nie wykluczamy zmiany cennika” – dodaje Zaremba, wszystko zależy od tego jak przyjęty zostanie pilotaż.

Oferta Metro w przyszłości może być rozszerzona na inne gminy – wcześniej mówiło się też o Katowicach.

Reklama