11 listopada w Parku pod Żyrafą odbędzie się II Tyski Bieg Niepodległości. Pobiegną dzieci, pobiegną dorośli, będą też nagrody. Zapisać można się w dniu biegu – udział jest bezpłatny.

II Tyski Bieg Niepodległości w Parku Miejskim Solidarności (pod Żyrafą) odbędzie się w godzinach 11.00 -13.00. Wiek tutaj nie ma znaczenia, najmłodszy uczestnik w zeszłym roku miał 1,5 roku najstarszy ponad 80 lat. Dla zarówno dzieci jak i dorosłych przygotowano odpowiednie dystanse.

Zapisy od godziny 10.00 w dniu zawodów w miejscu rozpoczęcia biegu.

Reklama

– Wytyczyliśmy rundę 2,5 km tutaj po alejkach parkowych. W zależności od tego, na ile kto się czuje na siłach może przebiec jedną rundę 2,5 km albo dwa okrążenia 5 km – mówi Tomasz Musioł organizator wydarzenia.

Dzieci natomiast będą miały do pokonania dystanse od 100-500 metrów.

To jednak nie wszystko, bo również 11 listopada odbędzie się I Rajd Rowerowy – Granicami Miasta Tychy. Ruszy o godzinie 10.00 i zakończy się o 16.00.

Trasa rajdu prowadzi wzdłuż granic administracyjnych miasta Tychy. Do przejechania jest ok. 65km. Start o godz. 10:00 ze Stacji Kolejowej TYCHY – ŻWAKÓW. Zbiórka uczestników o godz. 9:45. Udział w rajdzie jest bezpłatny.

Plan miejskich obchodów 11 listopada:

10:00 Msza święta w intencji Ojczyzny (kościół pw. św. Krzysztofa w Tychach) z udziałem Tyskiego Chóru Mieszanego Presto Cantabile.
11:15 Uroczysty przemarsz ulicami miasta przed Pomnik Niepodległości z udziałem władz Tychów, delegacji i zaproszonych gości, pocztów sztandarowych, orkiestry dętej KWK „Piast” i mieszkańców.
12:00 Niepodległa do Hymnu – uroczyste odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego” oraz uroczystości rocznicowe przy Pomniku Niepodległości z udziałem orkiestry dętej KWK „Piast”, Chóru Młodszego Zespołu Szkół Muzycznych w Tychach i Tyskiego Chóru Mieszanego Presto Cantabile; wystąpienie Prezydenta Miasta Tychy i zaproszonych gości, złożenie kwiatów, pieśni patriotyczne.
12:50 Patriotyczne warsztaty artystyczne prowadzone przez Związek Harcerstwa Polskiego i Klub Wilkowyje Miejskiego Centrum Kultury (okolice Pomnika Niepodległości).
14.00 Uroczystości rocznicowe pod Pomnikiem Bohaterów Powstań Śląskich w Tychach-Czułowie z udziałem tyskiego chóru Cantate Deo i orkiestry dętej KWK „Piast”.
17.00 koncert utworów Stanisława Moniuszki w kościele pw. św. Marii Magdaleny w Tychach w wykonaniu Tyskiego Chóru Mieszanego Presto Cantabile i solistów.

Reklama