Komenda Miejska Policji w Tychach / fot. Tychy24.net

117 zarzutów usłyszała mieszkanka Tychów. Kobieta wspólnie z jej kompanem, mieszkańcem Katowic oszukiwała podczas sprzedaży internetowych. W sumie ustalono 116 pokrzywdzonych przez przestępczy proceder pary. 

„Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Tychach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tychach prowadzili dochodzenie w sprawie oszustw, do których doszło w okresie od lutego 2020 do lipca 2022 roku. Sprawcy za pośrednictwem internetu oferowali przedmioty na sprzedaż, jednak nie mieli zamiaru wywiązać się z zawartych umów. Najczęściej przedmiotem ogłoszenia były telefony komórkowe, gdzie zainteresowane osoby opłacały zamówienie, po czym nie otrzymywały towaru, a kontakt z osobą sprzedającą się urywał” – informuje Paulina Kęsek z tyskiej policji. 

Jak wynika z ustaleń policji, przestępczym procederem zajmowali się 27-letnia kobieta z Tychów oraz 28-letni mężczyzna z Katowic. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na ustalenie, że para w okresie od lutego 2020 roku do grudnia 2021 roku wspólnie dokonała 55 przestępstw w postaci oszustwa, na łączną kwotę ponad 12 tysięcy złotych. 

Reklama

|Natomiast w okresie od stycznia do lipca 2022 roku 27-latka samodzielnie dokonała 62 oszustw na prawie 17 tysięcy złotych, w związku z czym usłyszała aż 117 zarzutów. Obie osoby przyznały się w całości do zarzucanych im czynów” – dodaje oficer prasowy KMP Tychy. 

Przeciwko sprawcom opisywanych przestępstw został skierowany akt oskarżenia, a w wyniku czynności dochodzeniowo-śledczych ujawniono 116 osób pokrzywdzonych przestępczą działalnością oszustów.

Reklama