Silesia Business Park / fot. mat. pras.

200 osób znajdzie pracę w Capgemini. Za zatrudnienie się dają bonus 3 tys. zł. Capgemini w Katowicach chce zatrudnić 200 pracowników. Najbardziej poszukiwane są osoby znające języki obce, przede wszystkim angielski, niemiecki, francuski i niderlandzki. Firma zatrudni też inżynierów i administratorów sieci i infrastruktury, a także konsultantów oraz architektów z obszarów: automatyzacji, wirtualizacji, rozwiązań chmurowych, bazodanowych, serwerowych, sieciowych oraz Business Intelligence.

Firma Capgemini obchodziła w ubiegłym roku 50-lecie istnienia na świecie i 21-lecie obecności w Polsce. Obecnie firma, która realizuje różnorodne projekty z zakresu nowoczesnych technologii, automatyzacji procesów zarządzania przedsiębiorstwami, zatrudnia w całej Polsce 7742 osoby. Zespół Capgemini w Katowicach stanowi blisko 25 procent (24,39%) tej liczby. I będzie się rozrastać. W Katowicach znajdują się dwie jednostki Capgemini: Business Services, zajmujące się obsługą procesów biznesowych i zarządzania przedsiębiorstwami będącymi klientami firmy, oraz Cloud Infrastructure Services, zapewniające wsparcie techniczne.

Języki trzeba znać

Kandydaci myślący o karierze w Capgemini powinni przede wszystkim mówić po angielsku i, w najlepszej sytuacji, znać jeszcze jeden język obcy. Obecnie firma najbardziej poszukuje osób mówiących po niemiecku, francusku, niderlandzku, ale też w innych językach, jak hiszpański, włoski czy języki skandynawskie: norweski, duński, szwedzki.

Reklama

Znajomość języków obcych jest kluczowa w przypadku pracy w sektorze usług dla biznesu. Niemieckie społeczeństwo, na przykład, zmaga się z ograniczonym przyrostem naturalnym, a deficyt na rynku pracy za naszą zachodnią granicą powoduje, że coraz więcej projektów trafia do Polski. Dla Francji natomiast od wielu lat Polska jest naturalnym partnerem biznesowym, więc zapotrzebowanie na osoby z francuskim nie słabnie i trend ten nie zmieni się w najbliższym roku – mówi Marcin Nowak, dyrektor Globalnej Sieci Wsparcia DSS w Capgemini.

Ale język jest tylko narzędziem, które pozwala pracownikom komunikować się ze sobą w ramach zespołu lub rozmawiać z klientami. W zależności od tego, czy pracują w biznesie, czy zajmują się technologiami, powinni posiadać jeszcze dodatkowe kompetencje.

Nowak wyjaśnia, że nowe stanowiska pracy, które powstają z każdym rokiem, często ulegają po jakimś czasie transformacji, a pracownicy otrzymują nowe zadania i trafiają do innych zespołów.

– Nie każdy potrafi odnaleźć się w takim środowisku, dlatego warto ćwiczyć w sobie tę umiejętność. W erze transformacji cyfrowej, która nastała, coraz więcej firm działa w trybie projektowym, Capgemini również, i w związku z tym kandydaci powinni wykazywać elastyczność i akceptować zmiany – dodaje.

Aż do końca kwietnia Cloud Infrastructure oferuje nowozatrudnionym pracownikom powitalny bonus rekrutacyjny. Premia w wysokości 3000 PLN brutto przyznawana jest każdemu nowemu pracownikowi, zatrudnionemu na stanowisko doradcy klienta (Customer Service Advisor German Speaker), mówiącemu w języku niemieckim, a także każdej osobie zatrudnionej jako pracownik biurowy z językiem niemieckim.

Jeśli chodzi o kompetencje techniczne, Marcin Nowak z Capgemini wymienia znajomość technologii JAVA, PHP czy .NET.

– To trend ogólnorynkowy. Nadal będzie rosła ilość projektów, które je wykorzystują, ale jednocześnie warto zwrócić uwagę na rosnące zapotrzebowanie na specjalistów z umiejętnościami programowania w systemach aplikacji mobilnych Android czy IOS – podkreśla Nowak.

Praca zdalna też jest możliwa

Capgemini oferuje również możliwość pracy zdalnej osobom, które zechcą podjąć zatrudnienie na stanowisku doradcy klienta (Customer Service Advisor), posługujących się językiem niemieckim, niderlandzkim lub fińskim.

Firma, po wstępnym przeszkoleniu nowych pracowników w trybie stacjonarnym w Katowicach lub Opolu, umożliwia wykonywanie pracy zdalnie w pełnym wymiarze godzin w miejscu zamieszkania.

 

Reklama