30-latek chciał się zabić przez hejt w internecie. Ratowali go tyscy policjanci. Policjanci uratowali 30-latka, który z powodu internetowego hejtu chciał się targnąć na własne życie. Mężczyzna trafił do szpitala.

Policjant z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach w trakcie dyżuru otrzymał telefoniczną informację o tym, że jeden z uczestników gry internetowej chce popełnić samobójstwo. Mundurowi nie podają z jakiej miejscowości pochodził mężczyzna ani w jaką grę online grał.

Udało się szybko namierzyć desperata. – Ze względu na upływający czas i zagrożenie życia, w działaniach brali jednocześnie udział mundurowi z Tych i Bielska-Białej. Finalnie policjanci dotarli do mężczyzny, który potwierdził, że wysyłał takie wiadomości. Powodem tak desperackiego kroku był hejt innych graczy skierowany pod jego adresem – informuje Aleksandra Nowara ze śląskiej policji.

Reklama

Mężczyzna ostatecznie trafił do szpitala, znajduje się pod opieką lekarzy. Prawdopodobnie jest mieszkańcem miejscowości między Tychami, a Bielskiem.

Reklama