Teren, na którym powstanie Osiedle Fit / fot. Tychy24.net

350 mieszkań powstanie przy OBI i Auchan w Tychach. Osiedle będzie ogrodzone z siłownią plenerową na dachu jednego z budynków. Osiedle Fit – tak będzie nazywała się nowa inwestycja firmy Murapol w Tychach. W sumie powstaną 4 budynki, już 200 mieszkań trafiło do sprzedaży. Nowa inwestycja powstanie naprzeciwko osiedla Cztery Pory Roku.

Rejon, na którym powstanie inwestycja został już ogrodzony, trwają tam pierwsze prace.

„W standardzie inwestycji znajdą się nowoczesne rozwiązania, w tym pakiet antysmogowy w każdym mieszkaniu oraz technologia umożliwiająca korzystanie z rozwiązań z zakresu automatyki mieszkaniowej. Na terenie osiedla zamontowana zostanie stacja ładowania samochodów elektrycznych, a na dachu jednego z budynków zaprojektowano siłownię. Wprowadzony do sprzedaży pierwszy etap Murapol Osiedla Fit obejmuje 2 budynki z szeroką ofertą lokali o powierzchni od 27 mkw. do 72 mkw., o zróżnicowanych układach, od kawalerek po mieszkania 4- pokojowe. W inwestycji zostanie wdrożony pakiet eco, w ramach którego w standardzie budynków zainstalowany zostanie Home Management System, pozwalający na korzystanie z technologii smart home w lokalach. Dzięki niej mieszkańcy będą mogli zarówno zdalnie, jak i przy pomocy przycisku (tzw. funkcji hotelowej) sterować urządzeniami elektrycznymi, ogrzewaniem czy zaworami wody” – poinformował Murapol w komunikacie prasowym.

Reklama
Osiedle Fit / fot. Murapol

W każdym mieszkaniu zamontowany zostanie pakiet antysmogowy składający się z zaawansowanego układu filtrów, które chronią wnętrza przed przedostawaniem się do nich smogu, kurzu, alergenów czy owadów. Ponadto do każdego lokalu będzie przynależała dodatkowa powierzchnia zewnętrzna w postaci balkonu, tarasu lub ogródka. Części wspólne zostaną oświetlone energooszczędnymi lampami LED. Z kolei z myślą o fanach jednośladów na terenie inwestycji zamontowane zostaną stojaki rowerowe.

Lokalizacje można rozpatrywać jako dobrą i niedobrą jednocześnie. Inwestycja powstanie w rejonie al. Bielskiej, ale jest mocno otoczona przez generatory ruchu jakimi są obiekty handlowe, czy drogi, które otaczają inwestycję.

Zgodnie z obecnym harmonogramem realizacji inwestycji, rozpoczęcie budowy wprowadzonego do sprzedaży etapu, nastąpi w I kwartale 2022 roku, zaś uzyskanie pozwolenia na użytkowanie zaplanowano w IV kwartale 2023 roku.

„Tychy to czwarte miasto, do którego weszliśmy ze swoją działalnością już 14 lat temu. W tym czasie w zrealizowanych tutaj naszych inwestycjach zamieszkało ponad 4 200 osób. Murapol Osiedle Fit pozwala nam wrócić na ten rynek po krótkiej przerwie. Nowa inwestycja powstanie 2 w sprawdzonym przez nas miejscu, gdyż przy al. Bielskiej zrealizowaliśmy jedno z naszych największych przedsięwzięć deweloperskich – osiedle Cztery Pory Roku. Tempo komercjalizacji tego projektu potwierdza, że ta część miasta ceniona jest przez jego mieszkańców” – mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol SA. „Nazwa Murapol Osiedle Fit nie wzięła się znikąd. Projektanci z naszej pracowni Murapol Achitects Drive zaplanowali na dachu jednego z budynków zewnętrzną siłownię. Będzie to miejsce idealne do spotkań i rekreacji dla mieszkańców osiedla” – dodaje Nikodem Iskra.

Realizację swojej pierwszej inwestycji w Tychach Grupa Murapol rozpoczęła w 2007 roku. Od tego czasu deweloper oddał w mieście ponad 1400 mieszkań, zrealizowanych w 16 budynkach, powstałych w ramach dwóch wieloetapowych przedsięwzięć deweloperskich – Czterech Pór Roku przy al. Bielskiej oraz Murapol Śląskich Ogrodach przy ul. Żorskiej.