Stadion Miejski w Tychach / fot. Tychy24.net

5 firm chce budować treningowe boisko piłkarskie przy Stadionie Miejskim w Tychach. Każda chce co najmniej kilkanaście milionów złotych za wykonanie inwestycji. Urzędnicy od ponad roku szukają wykonawcy. 

Wcześniej kilka przetargów w tej sprawie miasto unieważniło, bo inwestycja okazywała się za droga, względem założeń budżetowych urzędników. Niewykluczone, że tak będzie i tym razem. 

Najtańsza oferta opiewa na prawie 11,4 mln zł najdroższa na prawie 13 mln zł. Natomiast miasto na inwestycję ma nieco ponad 10 mln zł. Rozstrzygnięcia przetargu jeszcze nie ma. 

Reklama

W zakres prac wchodzą roboty ziemne, rozbiórkowe, wywozy, utylizacje, profilowanie terenu i skarp, wymianę gruntu, podbudowę, odwodnienie boiska. Powstanie instalacja zraszania płyty boiska, instalacja podgrzewania płyty boiska wraz z węzłem i m.in. zbiorniki retencyjne. Powstaną trybuny, wiaty stadionowe, elementy małej architektury, do tego budynek techniczno – socjalny wraz z instalacjami i wyposażeniem. 

Miasto ma w planach realizację także zadaszonego lodowiska treningowego – to ma kosztować co najmniej kilkanaście milionów złotych.

Reklama