Przejście dla pieszych w Tychach / fot. Policja

57 wykroczeń jednego dnia w Tychach. Posypały się mandaty, ukarano jadącego hulajnogą elektryczną po alkoholu. W Tychach we wtorek miała miejsce akcja „NURD” ukierunkowana na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Głównie policjanci skupili swoje działania w rejonie przejść dla pieszych.

„Policjanci ujawnili łącznie 57 wykroczeń, które dotyczyły kierujących pojazdami. Przewinienia jakich dopuścili się kierujący pojazdami dotyczyły wyprzedzania oraz przekraczania prędkości w rejonie przejść dla pieszych. Ponadto policjanci sporządzili materiały ze zdarzenia drogowego, do którego doszło na alei Bielskiej w Tychach. Tam kierujący osobówką potracił jadącego hulajnogą elektryczną 54-latka, który trafił do szpitala z urazem głowy. Policjanci będą wyjaśniać okoliczności tego zdarzenia, natomiast w związku z popełnieniem wykroczenia dotyczącego jazdy hulajnogą elektryczną mając ponad pół promila alkoholu w organizmie, mężczyzna ten otrzymał 2500 złotych mandatu karnego” – informuje Barbara Kołodziejczyk z tyskiej policji.

Tyska policja jednocześnie przypomina, że pieszy, rowerzysta czy użytkownik hulajnogi elektrycznej także powinni pamiętać, że regulacje prawne nie zwalniają ich z obowiązku zachowania szczególnej ostrożności podczas wchodzenia i przechodzenia przez jezdnię oraz korzystania z przejścia dla pieszych. W dalszym ciągu zabrania się także wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych.

Reklama