86-latek z Tychów stracił ponad 300 tys. zł. Znowu polują na seniorów w Tychach – oszuści podający się z policjantów grasują na terenie Tychów. Od jednego z seniorów wyłudzili ponad 300 tys. zł.  

Policja apeluje do rodzin osób starszych, żeby przestrzegały seniorów przed potencjalnymi oszustami.

– W ostatnim czasie 86-letni tyszanin stracił oszczędności swojego życia, bo dał wiarę oszustom podszywającym się pod policjantów. Przestępcy podając się za funkcjonariuszy przekonali seniora, że jego środki zebrane na koncie są zagrożone. W związku z tym mężczyzna udostępnił wszelkie dane do dokonania przelewów i tym sposobem stracił oszczędności – wyjaśnia Barbara Kołodziejczyk z tyskiej policji. – Przestępcy mając dostęp do konta bankowego dokonali kilkunastu przelewów na kwotę ponad 300 tys. złotych – dodaje.

Reklama

Oszuści żerują na naiwności osób starszych. Sposoby działania przestępców wyłudzających pieniądze są bardzo podobne.

– Zazwyczaj dzwonią do wybranej ofiary i opowiadają historię, która ma przekonać do szybkiego przekazania gotówki. Oszuści podają się za różne osoby – policjantów, pracowników poczty, członków rodziny. Pytają czasem o wysokość emerytury lub o pieniądze posiadane w domu i na kontach bankowych – informuje policja.

Reklama