Senator Andrzej Dziuba / fot. Tychy24.net

Andrzej Dziuba zaprezentował swoją ekipę do Rady Miasta Tychy, Na listach są m.in. urzędnicy,  pracownicy społek miejskich i ich prezesi. Samorządowcy Andrzeja Dziuby zaprezentowali też najważniejsze punkty swojego programu wyborczego – choć jak zaznaczył sam Andrzej Dziuba nie ze wszystkimi się zgadza – jak choćby budowa otwartego kąpieliska. Były prezydent Tychów, a obecnie senator podkreślał też swoje poparcie dla kandydatury na Prezydenta Miasta Tychy dla Macieja Gramatyki z PO. 

Listy kandydatów na radnych w okręgach otwierają obecni rajcy: Krzysztof Król, Lidia Gajdas, Grzegorz Kołodziejczyk, Barbara Konieczna oraz Michał Kasperczyk.

W programie wyborczym Samorządowców Andrzeja Dziuby jest m.in. budowa basenu otwartego, toalet publicznych, zadbanie o tereny zielone, wprowadzenie karty mieszkańca, remont dworca PKP na osiedlu A i aktywizacja seniorów. Pojawiły się też deklaracje odnośnie wsłuchiwania się w problemy tyszan. 

Reklama
Samorządowcy Andrzeja Dziuby / fot. Tychy24.net

Zapytaliśmy senatora Andrzeja Dziubę, o to dlaczego popiera kandydaturę na prezydenta Tychów Macieja Gramatyki z PO, a nie wybrał kogoś ze swojego komitetu. 

„Tu też jest bardzo wielu wspaniałych ludzi, każdy nosi buławę w tornistrze, ale każdy z nich ma swoją rolę do wypełnienia, a w mojej ocenie najlepszym kandydatem jest Maciej Gramatyka” – powiedział Andrzej Dziuba. 

Co z basenem otwartym?

Dziuba za swojej prezydentury początkowo niechętny, w końcu adoptował do swojego programu budowę basenu otwartego. Ostatecznie inwestycji nie zrealizował. W programie wyborczym jego komitetu taka inwestycja się znalazła. 

„To też jest dowód na to, że nie jesteśmy ani partią wodzowską ani ekipą. Ja mam zupełnie inne zdanie” – powiedział zapytany o basen otwarty Dziuba. „Moim zdaniem, przy takim klimacie, gdzie tak naprawdę warunki do kąpieli zewnętrznej są przez dwa, trzy miesiące w roku góra, w momencie kiedy w odległości 10-12 km mamy piękne kąpielisko w Mikołowie, wydawanie kilkudziesięciu milionów złotych w Tychach na takie kąpielisko jest bezsensu” – dodał. 

Reklama