Anita Skapczyk

Anita Skapczyk powalczy o fotel prezydenta Tychów. We wtorek Prawo i Sprawiedliwość zatwierdziło jej kandydaturę w walce o prezydenturę naszego miasta. Poparcia udzieliło jej też Stowarzyszenie Tychy Naszą Małą Ojczyzną (STNMO), nie jest wykluczone, że ta koalicja się powiększy.

– Anita Skapczyk to świetny kandydat na urząd Prezydenta Tychów – społecznik i przedsiębiorca. Jestem przekonany, że takich cech potrzeba na tym stanowisku – bezinteresownego oddania na rzecz mieszkańców i bycia dobrym gospodarzem. Pokazała, że potrafi skutecznie łączyć te obie wartości – podkreśla Jakub Chełstowski przewodniczący Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Tychy.

Anita Skapczyk (41 l.) od urodzenia jest związana z Tychami. Mężatka, matka trójki dzieci, jest absolwentką Wyższej Szkoły Zarządzania i Nauk Społecznych w Tychach na kierunku Przedsiębiorczość. Od 2003 roku prowadzi swoją firmę i jednocześnie aktywnie działa w lokalnym samorządzie m.in. angażując się w działalność jednostki pomocniczej Rady Miasta Tychy.

Reklama

– Dobrze zna sprawy mieszkańców – słyszymy od lokalnych działaczy.

Skapczyk jest Przewodniczącą Rady Osiedla Wartogłowiec, współpracowała również ze Stowarzyszeniem Tychy Naszą Małą Ojczyzną, jest także Przewodniczącą Rady Rodziców w Szkole Podstawowej nr 18. W centrum zainteresowania kandydatki PiS jest szeroko pojęta tematyka rodziny, sprawy socjalne i bezpieczeństwo. Wkrótce ma zaprezentować swoje założenia programowe.

Nieoficjalnie mówi się, że do koalicji z PiS i STNMO, które obecnie współpracują w Radzie Miasta Tychy, może dołączyć również Kukiz’15.

Reklama