Anita Włodarczyk w Tychach. Mistrzyni poprowadziła lekcję WF-u dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 18. To była wyjątkowa lekcja wychowania fizycznego. Do Tychów Anita Włodarczyk ze swoją ekipą – m.in. trenerem przyjechała na zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego w ramach akcji zachęcającej dzieci do uprawiania sportu. Włodarczyk niedawno została sportowym ambasadorem naszego regionu.

Kilkudziesięciu uczniów wzięło udział w lekcji WF-u pod okiem mistrzyni.

– Mam nadzieję, że fajnie spędzimy tą lekcję WF-u – mówiła do dzieci Anita Włodarczyk. – Przede wszystkim chodzi o to, aby poruszać się, poćwiczyć – dodała.

W sumie do końca roku Urząd Marszałkowski chce zorganizować jeszcze 5 lekcji na terenie województwa z mistrzynią olimpijską.

Reklama

– Chcemy promować sport i zdrowy tryb życia wśród najmłodszych mieszkańców regionu, a Anita Włodarczyk jest przykładem tego, że talent i ciężka praca prowadzą na sportowy szczyt – deklarował marszałek Jakub Chełstowski.

– Kalendarz Anity Włodarczyk jest na tyle napięty, że wykorzystujemy moment kiedy ma wolny czas w grafiku do maksimum. Lekcje np. odbywają się przy okazji dużych wydarzeń sportowych na terenie naszego województwa. Wczoraj odbył się 65. Orlen Memoriał Janusza Kusocińskiego i związku z tym, że udało nam się znaleźć ten jeden dzień wolnego, to wykorzystaliśmy ten moment na przyjazd Anity i prowadzenie lekcji – mówi Tomasz Musioł z Urzędu Marszałkowskiego.

Kolejne daty i miejscowości, w których odbędą się lekcje nie są jeszcze znane. Wiadomo, że będzie to termin październik-listopad. Dzisiaj jeszcze Anita Włodarczyk będzie trenować z dziećmi z Katowic.

 

Reklama