Prace drogowe / fot. MZUIM Tychy

Będą utrudnienia na tyskich drogach. Ponad 4 mln zł przeznaczono na remonty dróg w Tychach. Pierwsze prace ruszą już w poniedziałek 14 maja. Gdzie należy spodziewać się utrudnień.

W pierwszej kolejności Miejski Zarząd Ulic i Mostów rozpocznie prace n ulicach Szojdy i Lokalnej. Trzeba będzie się liczyć z utrudnieniami w ruchu.

– Ulica Szojdy zostanie wyremontowana na około 450-metrowym odcinku od ul. Strzeleckiej do ul. Targiela. Stara nawierzchnia zostanie sfrezowana, a znajdujące się w drodze urządzenia wyregulowane. Dopiero później będzie można położyć nową asfaltową nakładkę. Na czas wykonywania prac droga będzie zawężona i wprowadzony zostanie ruch wahadłowy (sterowanie ręczne ruchem) – poinformowała Agnieszka Kijas z Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach. Wartość prac to około 200 tys. zł.

Reklama

W poniedziałek ruszą także prace na ulicy Lokalnej w rejonie oczyszczalni. Tam ma zostać poszerzona jezdnia, głównie na łukach. Prace zaplanowano na kilku odcinkach o łącznej długości około 500 metrów. Wartość remontu to około 100 tys. zł.

– Oba remonty potrwają od kilku do kilkunastu dni. Następnie ekipy drogowców przeniosą się na ul. Budowlanych (odcinek od wysokości dawnego budynku ZEG-u do ul. Wojska Polskiego) oraz na ul. Katowicką – informuje Agnieszka Kijas.

Wszystkie prace wykona firma WPRD Katowice, która odpowiada w tym roku za asfaltowe nakładki w Tychach.

Reklama