Autobus MZK Tychy / fot. UM Tychy

Bezpłatne autobusy na Paprocany. Po raz kolejny bezpłatne autobusy zawiozą tyszan na Paprocany. Miasto uruchomi 5 dodatkowych linii, które mają odciążyć parkingi przy ośrodku. Te są oblegane, podobnie miejsca zielone przy jeziorze, których niestety zmotoryzowani nie oszczędzają.

Linie 1,2,3,4 i 5 będą kursowały od 19 maja do 26 sierpnia. Szacuje się, że łączny koszt organizacji pięciu darmowych linii wyniesie ok. 70 tysięcy złotych na sezon.

– Zależało nam, by na teren ośrodka w Paprocanach mogli dojechać komunikacją miejską także mieszkańcy dzielnic, które dziś nie mają bezpośredniego połączenia z ośrodkiem. Liczymy, że dzięki wprowadzeniu darmowych przejazdów uda się ograniczyć ilość samochodów parkujących zwłaszcza w upalne, letnie dni na terenie ośrodka – mówi Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

Reklama

Linia „Paprocany 1” zapewni bezpośredni dojazd do Paprocan z Wygorzela, Jaroszowic, Urbanowic oraz Cielmic. Linia „Paprocany 2” połączy Paprocany z dzielnicami: Wilkowyje, Radziejówka, Osiedle A, Osiedle B, Suble, a także Żwaków.  Autobusem „Paprocany 3” będzie można dojechać z rejonu Mąkołowca, Czułowa, Browaru, Starych Tychów oraz ulicy Wyszyńskiego, a „Paprocany 4” Paprocany z Wartogłowca,  części Czułowa, ulicy Wyszyńskiego oraz Niepodległości. Linia „Paprocany 5” będzie kursować z Czułowa przez ulice: Hetmańską, Harcerską, Osiedle R, Osiedle K, oraz ulicę Piłsudskiego.

– MZK w Tychach będzie śledziło napełnienie autobusów i w przypadku niewielkiej frekwencji może nastąpić zawieszenie poszczególnych kursów – mówi Andrzej Ochman, dyrektor MZK w Tychach.

Zgodnie z założeniami dodatkowe kursy będą wykonywane w godzinach przedpołudniowych i popołudniowych dowożąc mieszkańców do Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany oraz odwożąc ich w godzinach wieczornych.

Osoby, które wybiorą się jednak na Paprocany samochodem władze miasta zachęcają do pozostawienia auta na jednym z siedmiu bezpłatnych parkingów znajdujących się wokół jeziora.

– W  okresie letnim w okolicach Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany będziemy prowadzić wzmożone kontrole. Właściciele aut, którzy nie zastosują się do znaków bądź nieprawidłowo zaparkują pojazd np. tarasując drogę pożarową będą musieli liczyć się z sankcjami – mówi Ryszard Polcyn, komendant  Straży Miejskiej w Tychach.

Z rozkładami jazdy powyższych linii można zapoznać się na naszej stronie internetowej www.mzk.pl

Reklama