Stadion Miejski Tychy / fot. Tychy24.net

Miasto Tychy unieważniło przetarg na budowę nowego boiska szkoleniowo-treningowego przy ulicy Edukacji. Inwestycja przerosła założony przez miasto kosztorys.

Najtańsza oferta opiewała na przeszło 12,3 mln zł, a miasto wyceniło zamówienie na ponad 10,2 mln zł. Prawdopodobnie gmina przeprowadzi kolejne postępowanie przetargowe. W ramach tego zamówienia w zakres prac wchodzą roboty ziemne, rozbiórkowe, wywozy, utylizacje, profilowanie terenu i skarp, wymianę gruntu, podbudowę, odwodnienie boiska. Powstanie instalacja zraszania płyty boiska, instalacja podgrzewania płyty boiska wraz z węzłem i m.in. zbiorniki retencyjne. 

To nie jedyna inwestycja, którą wstrzymały koszty w ostatnim czasie w Tychach. Niedawno unieważniono również przetarg na budowę drugiego Wodnego Placu Zabaw w Parku Jaworek. Władze Tychów już zapowiedziały ponowienie przetargu w tej sprawie. 

Reklama

Wodny plac powstanie na powierzchni 400 mkw, będzie wyposażony w 20 urządzeń. Inwestycja jest przewidziana na lata 2022-2023. Ma kosztować w sumie 6,5 mln zł. Wpłynęły oferty dwóch firm: Krisbud Sp. z o.o z Trzebini wyceniła inwestycję na ponad 10,9 mln zł, natomiast Garden Designers Sp. z o.o. z Lublina na przeszło 10,5 mln zł.

 

Reklama