Stadion Miejski w Tychach / fot. Tychy24.net

Co ze sprzedażą większości akcji GKS-u Tychy? Miasto zamierza odsprzedać większość udziałów w Klubie Piłkarskim GKS Tychy.  Ma potencjalnego inwestora, który ma przejąć klub i wprowadzić go do Ekstraklasy. Spółka Tyski Sport nie chce mówić obecnie o szczegółach rozmów. Wiadomo, że ciągle trwają.

„Rozmowy cały czas trwają i są bardzo zaawansowane” – mówi Krzysztof Trzosek rzecznik GKS-u Tychy.  Na początku grudnia informowaliśmy, że Pacific Media Group, przejmie około 70 procent akcji w Klubie Piłkarskim GKS Tychy. 

„Chcielibyśmy do końca roku dopiąć wszystkie formalności, po to żeby skończyć przed zamknięciem okienka transferowego przed sezonem, żeby można było skorzystać z tego potencjału, który pan Paul Conway posiada w tych 8 klubach, które już ma na całym świecie” – podkreślał jeszcze w grudniu Andrzej Dziuba, prezydent Tychów. 

Reklama

Obecnie dowiadujemy się, że temat zostanie sfinalizowany w ciągu kilku tygodni. 

Sprawa jest skomplikowana, bo sprzedaż akcji to jedno, a ustalenie relacji między nowym inwestorem, a Tyskim Sportem czy sposobem wykorzystywania Stadionu Miejskiego na mecze to nie taka prosta sprawa. Po przejęciu klubu przez prywatnego inwestora ten nie będzie mógł liczyć na wsparcie finansowe ze strony miasta. 

Pacific Media Group należy do Paula Conwaya, kontroluje on m.in. takie kluby jak : FC Thun ze Szwajcarii, Barnsley z Anglii, KV Ostenda z Belgii, Esbjerg FB z Danii, Nancy z Francji oraz Den Bosch z Holandii.

Reklama