Trolejbus / fot. Tychy24.net

Za darmo pojedziemy autobusami, trolejbusami i pociągami w Tychach i to wcale nie żart. 22 września czyli w piątek mamy Europejski Dzień Bez Samochodu.

MZK Tychy wpuści za darmo do autobusów i trolejbusów wszystkich kierowców, którzy okażą dowód rejestracyjny na swoje nazwisko i drugi dokument ze zdjęciem. Podobne wymagania mają na liniach KZK GOP.

Bardziej liberalnie do sprawy podeszły Koleje Śląskie, które tak wiele nie wymagają od podróżnych.

Reklama

– Liczymy, że wielu kierowców zrezygnuje w tym dniu z samochodu na rzecz pociągu i grono z nich przekona się, że transport kolejowy jest najlepszym sposobem na dotarcie np. do pracy, domu – mówi rzecznik prasowy Kolei Śląskich Michał Wawrzaszek. – W tym roku nieco poszerzamy ofertę i pozytywnie odpowiadamy na ubiegłoroczne sugestie. Otóż okazywany podczas kontroli biletów dowód rejestracyjny nie musi być wydany na nazwisko właściciela lub współwłaściciela pojazdu. W ten sposób otwieramy się np. na osoby, które korzystają z aut leasingowanych – dodaje Wawrzaszek. – Oczywiście do przyłączenia się do akcji zapraszamy także motocyklistów – dodaje.

Dwa lata temu z propozycji Kolei Śląskich skorzystało 845 osób. W ubiegłym roku zainteresowanych było już prawie dwa razy więcej – tylko w ten jeden dzień 1519 osób pokonało pociągami ponad 93 tys. km.

Reklama