Korek na DK86

DK86 zamknięta w stronę Tychów i Katowic. Nie wiadomo na jak długo. Chodzi o drogę w rejonie Giszowca, gdzie trwa przebudowa.

„Ulewne deszcze, które spadły w nocy naruszyły nasyp, na którym znajduje się wiadukt” – poinformował prezydent Katowic Marcin Krupa. Nie ma poszkodowanych. W tym miejscu trwa przebudowa drogi DK86 i DK81.

Prezydent Katowic poinformował o ustaleniach sztabu kryzysowego. Na razie nie wiadomo jak długo potrwa całkowita blokada drogi.

Reklama

Ustalenia sztabu kryzysowego:

– DK86 na wysokości Giszowca (ul. Pszczyńska) zostaje zamknięta do odwołania w obie strony (odcinek nad pierwszym wiaduktem za węzłem Murckowskim – nad linią kolejową).

– Otwarty dla ruchu pozostaje przejazd pod DK86 (łączący ul. Kolistą z 73 Pułku Piechoty).
– Otwarty dla RUCHU LOKALNEGO pozostaje dojazd z Tychów drogą DK86 do Murcek / Giszowca (istnieje możliwość prawoskrętu w Kolistą) / Kostuchny.

– RUCH LOKALNY do Murcek / Giszowca – od strony Sosnowca / centrum Katowic – może odbywać się przez Szopienice/Zawodzie – w kierunku na Nikiszowiec (wzdłuż ul. Szopienickiej) lub z ul. Murckowskiej (DK86) – poprzez ul. Gospodarczą/Górniczego Dorobku – na Nikiszowiec – dalej do Giszowca/Murcek, analogicznie ruch lokalny z Murcek/Giszowca do centrum Katowic może odbywać się z DK86 ulicami Mysłowicką, Szopienicką/Górniczego Dorobku/Gospodarczą, odpowiednio w kierunku Szopienic/Zawodzia lub ulicy Murckowskiej DK86.

– RUCH TRANZYTOWY. Wyznaczane są objazdy. Na kierunku Tychy -> Sosnowiec należy zjechać w Tychach na S1. Z S1 można skręcić w autostradę A4 i kierować się na Katowice lub Kraków lub kontynuować podróż drogą S1 – w kierunku Dąbrowy Górniczej – do autostrady A1. Z kolei jadąc z Katowic – należy zjechać na autostradę A4 na Kraków – a następnie odbić na S1 w Mysłowicach w kierunku na Tychy. Pojazdy jadące od strony Siewierza na Tychy – powinny na wysokości Podwarpia skręcić w S1. Ruch tranzytowy z ulicy Kościuszki DK81 od skrzyżowania z ulicą Kolejową w kierunku autostrady A4 kierowany będzie ulicami Brynowską i Mikołowską.

– W najbliższych dniach zespół ekspertów będzie analizować uszkodzenia. Wtedy też otrzymamy więcej informacji w zakresie wstępnego terminu przywrócenia ruchu. Należy jednak mieć na uwadze, że w najbliższym tygodniu ruch na pewno nie zostanie przywrócony.

– ZTM pracuję nad doraźną zmianą tras autobusów. Bieżące informacje można śledzić na stronie ZTM – w zakładce komunikaty.

Reklama