Dmuchańce, symulator dachowania, psy i samochody policyjne. Tak dzisiaj w Tychach obchodzono Święto Policji. Pojawił się tor do jazdy na rowerze czy symulator zderzeń, które na czas wydarzenia użyczył tyski oddział Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. 

Dużym zainteresowaniem cieszyła się możliwość zobaczenia wspomnianych policyjnych psów i koni. Do tego oczywiście nie zabrakło innych atrakcji jak np. wata cukrowa i bańki mydlane. Dzieci chętnie zwiedzały policyjny radiowozy, otrzymywały odblaski, pobierano chętnym także odciski palców, a najmłodsi mogli liczyć na kolorowanki.

Swój autobus prezentował też PKM Tychy, który liczy na to, że szeregi kierowców zasilą przechodzący na emeryturę policjanci. Przy okazji najmłodsi mogli zasiąść za kierownicą autobusu.

Reklama

W trakcie, gdy dzieci bawiły się przy Mediatce, to w środku przyznawano awanse, prezydent Tychów mówił o tym jak ważna jest współpraca miasta z policją. „To, że w Tychach się dobrze żyje, to jest zasługa również państwa. To, że w mieście jest po prostu najzwyczajniej w świecie bezpiecznie” – mówił Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

W sumie w Komendzie Miejskiej Policji w Tychach pracuje obecnie 281 funkcjonariuszy. Podczas uroczystości ponad 100 osób otrzymało awans na wyższe stopnie policyjne. 12 funkcjonariuszy zostało wyróżnionych przez prezydenta miasta.

Samorząd Miasta Tychy tylko w tym roku na wsparcie działań związanych z bezpieczeństwem publicznym przekazał tyskie policji ponad 540 000 zł. Środki te zostały przeznaczone m.in. na nagrody dla policjantów realizujących działania z zakresu służby prewencyjnej, rekompensatę nadgodzin, dodatkowe patrole Szkoły Policji, dofinansowanie zadań inwestycyjnych czy wykonanie parkingu przy Komendzie Miejskiej Policji w Tychach.

Reklama