Park Bł. Karoliny / fot. Tychy24.net

Duża kara za Rodzinny Park bł. Karoliny w Tychach. Miasto doinwestowało Rodzinny Park bł. Karoliny w Tychach dawniej Park Południowy. Wyłoniono firmę, zrobione ścieżki, plac zabaw, górkę i ławki. Wcześniej pojawiła się też tężnia w ramach osobnego przedsięwzięcia. Wszystkie niby ładnie, ale jak się przyjrzeć, jest sporo do poprawki. Miasto już nałożyło na wykonawcę kary wysokości ponad pół miliona złotych.

– Na wykonawcę nałożyliśmy kary wysokości 530 tys. zł – poinformowała nas Ewa Grudniok, rzecznik tyskiego magistratu. Wykonawcy naliczono kary umowne z tytułu zwłoki w realizacji przedmiotu umowy, które zostały potrącone przez magistrat z przysługującego mu wynagrodzenia. W sumie inwestycja miała kosztować ponad 1,7 mln zł brutto.

Ale opóźnienia to tylko jedno, drugie to jakość wykonania. Po pierwsze ścieżki piesze i rowerowe nie są utwardzone. – Przypominają bardziej jakby były niedokończone – mówi nam jeden z użytkowników parku. – Problem pojawia się kiedy napada – dodaje.

Reklama

Jak się okazało ścieżki tak mają wyglądać. Zapytaliśmy w Urzędzie Miasta Tychy o ich utwardzenie.

– Odnośnie utwardzenia ścieżek nawierzchnia pozostaje bez zmian zostaną zabudowane podobnie jak od ulicy Tischnera koryta ściekowe od ul Uczniowskiej w miejscach gdzie woda opadowa w sposób naturalny wypukała nawierzchnię mineralną – usłyszeliśmy w magistracie.
Na fragmentach ścieżek już widać problemy wywołane przez nadmiar wody oraz rośliny.

Pod górką saneczkową ma funkcjonować szalet, który jak wczoraj sprawdziliśmy nie był czynny. Kolejną sprawą jest fontanna i ławki przy niej. Są w złym stanie. Deski przy fontannie wystają, część jest połamana lub się rusza, a mówimy tutaj o inwestycji, która ma niespełna rok. Urzędnicy zgłaszają wykonawcy usterki, aby w ramach gwarancji zostały naprawione.

– W przypadku braku reakcji Zamawiający (miasto – red.) zleci wykonanie zastępcze na koszt Wykonawcy osobie trzeciej tj. innemu podmiotowi – poinformowała nas rzecznik tyskiego magistratu.

W Parku powstał też plac zabaw i siłownia plenerowa.

Reklama