25 czerwca około godziny 18.00 dyżurny tyskie straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o dymie wydobywającym się z mieszkania w budynku wielorodzinnym przy ul. Armii Krajowej 14.
Na miejsce skierowano strażaków z OSP Bojszowy Nowe, którzy zabezpieczali rejon, a także zastępy z Bierunia i patrol policji. Strażacy przy użyciu podręcznego sprzętu weszli do mieszkania przez drzwi i okno. Jak przekazał portal 112Tychy.pl, w lokalu nikogo nie było. Jak się okazało, przyczyną zadymienia była pozostawiona na kuchence potrawa.
Mieszkanie zostało oddymione i przewietrzone. Działania służb na miejscu trwały około godziny.
(red.)